اخبار

پیغام خطا

User warning: The following module is missing from the file system: captcha. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/iauzah/domains/iauzah.ac.ir/public_html/includes/bootstrap.inc).
در جوار شهدای گمنام واحد زاهدان مطرح شد؛

از میدان‌داری بسیجیان ایثارگر تا کنترل مرزها با نگاه فرهنگی

اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان در جوار مرقد شهدای گمنام این دانشگاه و به مناسبت هفته دفاع مقدس بر لزوم ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تأکید کردند.

 

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنااز زاهدان، همزمان با فرارسیدن هفته دفاع مقدس، صدا و سیمای مرکز زاهدان در مراسمی ضبط برنامه‌های خود را با حضور اعضای هیئت علمی رزمنده و جانباز در جوار شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان آغاز کرد.

سلطانعلی میر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان و واحد زاهدان که از جانبازان هشت سال دفاع مقدس است در این مراسم گفت: تأثیر جنگ در استحکام نظام مقدس جمهوری اسلامی آنقدر عمیق بوده که جوانان نسل جدید هم همواره به آن افتخار می‌کنند، این منشأ عظیم فرهنگ ایثار و شهادت بوده که بسیجیان غیور و جهادگران را به میدان آورده و به قول شهید سلیمانی فرهنگ ملت امام حسین علیه‌السلام شهادت را بالاترین افتخار برای انسان‌ها کرده است.

 

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان هم بیان کرد: در جنگ تحمیلی تمام دنیا با توهم صدام علیه ایران جنگ تمام‌عیار به راه‌ انداختند؛ اما در این جنگ کسی پیروز میدان شد که حب اهل بیت علیهم‌السلام در دلش موج می‌زد.

مدافعان حرم در دفاع از حرم سر و جان باختند

احمدعلی خسروی عنوان کرد: بعد از جنگ هم گروهک تروریستی داعش با فتنه‌گری آمریکا قصد داشت زمینه‌ای را مهیا کند تا توجه مسلمانان به اهل بیت علیهم‌السلام کمتر شود، اسلامی خشن از نوع اسلام داعشی بر عراق حکمفرما شد؛ اما مدافعان حرم سر و جان باختند و حسین‌گونه به شهادت رسیدند تا اسلام ناب محمدی خدشه‌دار نشود.

 

دیگر عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان و جانباز دفاع مقدس به نقش تربیتی جنگ در آینده اشاره کرد و گفت: هشت سال دفاع مقدس برکاتی برای نظام داشت که امروز برشمردن آن کار آسانی نیست، جامعه معتقد و مدافع وطن آن روز تحت لوای تربیت ماندگاران جنگ مدافع حرم شدند.

محمد زاهدشیخی با بیان اینکه امروز مرزهای سیستان و بلوچستان بیشتر با نگاه فرهنگی جوانانی کنترل می‌شود که از تجربه پدران و برادران رزمنده‌شان استفاده می‌کنند، توضیح داد: امروز تأسی از بیانات مقام معظم رهبری که خود آن روز در جمع رزمندگان به مدیریت کشور نگاه فرهنگی، سیاسی و عقیدتی داشتند در جوانان و نسل جدید بیشتر شده و حفظ وحدت بین شیعه و سنی از برکات تربیتی هشت سال دفاع مقدس است.

خبرنامه الکترونیکی

برای دریافت خبرنامه های روابط عمومی دانشگاه ایمیل خود را در کادر ذیل وارد نمایید.

ارتباط با ما

ارتباط با روابط عمومی دانشگاه

  • تلفن مستقیم:05432225553

در رسانه‌ها

رویدادها و اخبار داشنگاه را در سایر رسانه‌ها همرسانی کنید.