اخبار

پیغام خطا

User warning: The following module is missing from the file system: captcha. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/iauzah/domains/iauzah.ac.ir/public_html/includes/bootstrap.inc).
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی زاهدان در گفتگو با آنا:

استاد متخلف و خاطی باید از دانشگاه حذف و اخراج شود

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان گفت: با استاد متخلف و خطاکاری که تفکرات غلط را ترویج می‌دهد باید برخورد شود و اگر نیاز به حذف و اخراج از دانشگاه دارد، انجام دهیم.

سلطانعلی میر در گفتگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنادرباره جایگاه و شأن استادان در دانشگاه و نحوه برخورد با استادان متخلف اظهار کرد: با سیاست تسامح، تساهل و لیبرالی مخالف هستم. دانشگاه باید وضعیت انقلابی داشته باشد و با استادی که می‌خواهد عامدانه به‌عنوان ترویج کار فرهنگی تفکر لیبرالی و بی‌حجابی را در دانشگاه ترویج دهد، برخورد شود.

وی افزود: دانشگاه نیز مانند هر اداره و سازمانی برای خود ضابطه‌ دارد؛ بنابراین هر کسی، فرقی ندارد، استاد یا دانشجو اگر قاعده،‌ ضابطه و قانون دانشگاه را زیر پا گذاشت، باید با معرفی او به کمیته هیئت علمی اساتید، قانون درباره وی اجرایی شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان گفت: واقعاً‌ قابل قبول نیست که استادی بخواهد تفکرات غلط را ترویج دهد، بنابراین باید با او برخورد شود. بنده معتقدم اگر به حذف و اخراج از دانشگاه هم نیاز  شد، انجام دهیم، چون استاد منشأ خیلی از موارد است. استاد اگر بیاید سخنان خلاف عرف جامعه را سر کلاس بزند، دیگر آن دانشجو را با هیچ تفکری نمی‌شود، نگه داشت و کمک یا هدایت کرد.

میر درباره  به‌کارگیری اعضای هیئت علمی جوان و جوانان نخبه و حزب‌اللهی به‌عنوان استاد اظهار کرد:  یکی از راه‌حل‌های مقابله با استادان خاطی جایگزین کردن جوانان نخبه و حزب‌اللهی به جای آنان است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان با بیان اینکه باید از استادانی که فرماندهان جنگ نرم هستند، استفاده شود، افزود:‌ استادی که فرمانده جنگ نرم است و تفکر و ایده‌ انقلابی، حزب‌اللهی، اسلامی و دینی دارد، یقیناً دانشجویانی را که افسران جنگ نرم هستند تربیت می‌کند.

میر گفت: برای جایگزینی و تحول نیروی دانشگاه بهترین کار این است که از جوانان نخبه، انقلابی و دردمند که در جوهره، ذات و سرشت‌ آنان مسئله فطری فرهنگی اعتقادی وجود دارد، استفاده شود تا بتوانیم مشکلات و معضلات را سریع‌تر حل کنیم به‌ویژه اینکه برخی استادان، بحران شده‌اند و باید با برنامه کوتاه‌مدت‌ و درازمدت جوانان نخبه و انقلابی را که می‌توانند مسئولیت این مأموریت سنگین را به دوش بکشند، جایگزین آنان کرد.

خبرنامه الکترونیکی

برای دریافت خبرنامه های روابط عمومی دانشگاه ایمیل خود را در کادر ذیل وارد نمایید.

ارتباط با ما

ارتباط با روابط عمومی دانشگاه

  • تلفن مستقیم:05432225553

در رسانه‌ها

رویدادها و اخبار داشنگاه را در سایر رسانه‌ها همرسانی کنید.