اخبار

کمالیان خبر داد

استخدام 100 عضو هیات علمی در دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان/ آغاز عملیات اجرایی بیمارستان 96 تختخوابی تا پایان سال

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان گفت: در سال آینده نیز نزدیک به 100 نفر برای هیات علمی در دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان از بین فارغ‌التحصیلان مقطع دکتری استخدام خواهند شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه ازاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان، دکتر امینرضا کمالیان در نشست خبری با اصحاب رسانه زاهدان و تبریک سی و سومین سالگرد آموزشی و پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان از سال 1361 با دو رشته تحصیلی و 90 دانشجو کار خود را آغاز کرد و اکنون شش واحد و یک مرکز آموزشی با بیش از 30 هزار دانشجو در استان تحصیل می کنند؛ دانشگاه آزاد اسلامی بیش از یک سوم از بار آموزشی و پژوهشی دانشجویان استان را بر عهده دارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان اکنون 156 عضو هیات علمی رسمی دارد و در راستای ارتقای علمی و کیفیت آموزشی گام بر می دارد.

وی با توجه به استخدام هیات علمی در این واحد آموزشی افزود: سال آینده از بین فارغالتحصیلان مقطع دکتری نزدیک به 100 نفر در دانشگاه آزاد اسلامی استان استخدام میشود که سهم واحد زاهدان 35 نفر است.

این مسئول اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان در راستای رشد علمی، تحقیقاتی و آموزشی، تفاهم نامه همکاری با 20 موسسه در استان امضا کرده است.

دبیر هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی توانایی لازم در راستای تأسیس و ایجاد رشتههای تحصیلات تکمیلی را دارد و میتواند با راهاندازی رشتههای جدید در مقاطع ارشد و دکتری بستر لازم را برای توسعه علمی استان فراهم کند.

کمالیان با بیان اینکه اکنون 150رشته و گرایش در دانشگاههای آزاد اسلامی استان فعال است، وضعیت مجوزهای قانونی در تمام رشتهها در واحدها و مراکز آموزشی را یادآور شد و گفت: تمامی رشتههای دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان دارای مجوز قانونی هستند و مصوبه وزارت علوم دارند.

وی با توجه به فعالیتهای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: مهمترین مطالبات فرهنگی و مذهبی رهبر معظم انقلاب در حوزه قرآن و عترت است که این مجموعه عظیم دانشگاهی این مهم را سرلوحه کار خود قرار داده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان تصریح کرد: سبک زندگی ایرانی و اسلامی از قرآن و عترت سرچشمه میگیرد و در این زمینه تاکنون همایشهای اثربخشی در دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان برگزار شده است.

دبیر هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: از سال آینده رشته داروسازی به رشتههای پزشکی دانشگاه آزاد واحد زاهدان اضافه خواهد شد و در مقطع کارشناسی ارشد بهداشت نیز دانشجو پذیرفته میشود.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی بر مبنای برنامه حرکت می‌کند، تصریح کرد: تاکنون دو برنامه کلی پنج ساله پنجم و ششم تنظیم و از ابتدای سال1395آغاز خواهد شد که بر اساس آن هدف اصلی این برنامهها ارتقا کیفیت آموزش بوده و برای تحقق ارتقای کیفی از سال1390تاکنون استخدام هئیت علمی به صورت چشمگیر انجام گرفته است، همچنین تکمیل تجهیزات آموزشی و آزمایشگاهی از دیگر برنامههای ارتقای کیفی است.

وی همچنین از راه‌اندازی نخستین شعبه کلینیک شبانه روزی فرهیختگان شماره یک و شبکه درمانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان از بهمن با هدف ارائه خدمات درمانی و بهداشتی در مراکز پرجمعیت که از امکانات خوبی برخوردار نیستند خبر داد و افزود: در فاز اول این کلینیک خدمات پزشکی از جمله دندان پزشکی، داروخانه‌ای، فیزیوتراپی و در فاز دوم، بخش زایمان کلینیک اجرا خواهد شد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان گفت: تا پایان سال 1394 عملیات اجرایی نخستین اولین بیمارستان دانشگاه که مجوز 96 تختخوابی را دارد، آغاز خواهد شد.

کمالیان با بیان اینکه در محیط دانشگاه تنها به بحث آموزش نباید بسنده کرد، گفت: باید در دانشگاه به سمت ثروت آفرینی وتجاری کردن علم گام برداشت.

این مسئول افزود: سامانه‌ای با عنوان سامانه آزمایشگاه همکار آزاد «ساها» ایجاد شده که به علاقه مندان، خدمات آزمایشگاهی ارائه شود.

رییس واحد زاهدان تصریح کرد: حضور دانشگاه آزاد در نمایشگاه پژوهشی استان بویژه در بخش هوا و فضا و رباتیک تحسین برانگیز بوده است و این دانشگاه توانسته جایگاه ملی در سطح جهانی به خود اختصاص دهد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه برطرف کردن مسائل و مشکلات استان از برنامه‌های مهم دانشگاه است، افزود: نخستین کمیتهریزگردها در این دانشگاه تشکیل شده و مطالعات میدانی انجام شده است و با توجه به اهمیت این موضوع کمیته کشوری نیز در مرکز تشکیل شده است.

این مسئول از برگزاری اجلاس وحدت اسلامی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان در دی سال جاری خبر داد و گفت: این اجلاس در نوع خود در استان بی‌نظیر است.

خبرنامه الکترونیکی

برای دریافت خبرنامه های روابط عمومی دانشگاه ایمیل خود را در کادر ذیل وارد نمایید.

ارتباط با ما

ارتباط با روابط عمومی دانشگاه

  • تلفن مستقیم:05432225553

در رسانه‌ها

رویدادها و اخبار داشنگاه را در سایر رسانه‌ها همرسانی کنید.