اخبار

پیغام خطا

User warning: The following module is missing from the file system: captcha. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/iauzah/domains/iauzah.ac.ir/public_html/includes/bootstrap.inc).
میر در گفتگو با آنا عنوان کرد؛

اعتماد ۱۰ هزار خانواده‌ به دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان برای ادامه تحصیل

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان گفت: ۱۰ هزار خانواده‌ در ترم جدید تحصیلی این دانشگاه را برای ادامه تحصیل انتخاب کردند.

سلطانعلی میر در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در زاهداندرباره آمار ثبت‌ نام کنندگان دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان در ترم جدید تحصیلی اظهار کرد:  بر اساس اعلام مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی در ثبت‌ نام و پذیرش بدون آزمون بر اساس سوابق تحصیلی در مقاطع کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته، تعداد ۱۰ هزار نفر واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان را برای ادامه تحصیل انتخاب کردند.

وی افزود: مراحل تشکیل پرونده و مراجعه به واحدهای دانشگاه از امروز دوشنبه آغاز شده و انتخاب نزدیک به ۱۰ هزار نفری دانشگاه آزاد اسلامی در استان سیستان و بلوچستان برای تحصیل حکایت از جایگاه، اعتبار اجتماعی و علمی و امکانات به شرایط مطلوب آموزشی این دانشگاه دارد که این دانشگاه  توانسته با فراهم آوردن ظرفیت‌ها و قابلیت‌های مناسب اعتماد مردم و دانشجویان را برای ادامه تحصیل به خود جلب کند.

دبیر هیئت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان درباره افزایش آمار ثبت نامی در سال جدید در مقایسه با سال تحصیلی ۹۸_ ۹۹ گفت: آمار ثبت‌نام ۱۰ هزار نفری که مرکز سنجش و پذیرش اعلام کرده در مقاطع کاردانی کارشناسی پیوسته و ناپیوسته بدون آزمون بوده که البته هنوز رشته‌های باآزمون نتایج آن اعلام‌ نشده است.

میر اضافه کرد: علاوه بر این آمار جمع دیگری از دانشجویان باآزمون به این آمار افزوده خواهد شد که شامل مقاطع کارشناسی باآزمون، کارشناسی ارشد و دکتری و جامانده‌های ثبت‌ نام خواهد بود که پیش‌بینی ما در این باره اضافه شدن آمار ۲ هزار نفری دیگر به این جمع خواهد بود که در مقایسه با سال قبل با اقبال عمومی بیشتری مواجه شده است.

اقدامات دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان برای ثبت‌ نام دانشجویان

وی با بیان اینکه این افزایش آمار مراجعان، مسئولیت ما و همکاران را خطیرتر و رسالت را سنگین‌تر کرده است، ادامه داد: با توجه به افزایش آمار ثبت نامی و احتمال حضور دانشجویان در شرایط کرونایی برای کاهش حضور فیزیکی دانشجویان تمهیدات لازم برای تسهیل انجام امور ثبت‌ نام در واحدها، مراکز و پردیس‌های دانشگاهی اندیشیده شده و از دانشجویان درخواست کرده‌ایم برای مراجعه حضوری به محل‌های انتخابی تعجیل کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان عنوان کرد: این دانشگاه در شرایط کرونایی آموزش را تعطیل نکرده و با آماده‌سازی زیرساخت‌های لازم و به‌موقع کلاس‌های نیمسال دوم  ۹۸ -۹۹ و ترم تابستان را به نحو مطلوب برگزار کرد. در سال تحصیلی جدید نیز برای سایر ورودی‌های جدید در سال تحصیلی ۹۹_۱۴۰۰با قوت کار را آغاز خواهیم کرد.

میر توضیح داد: طبق برنامه زمان‌بندی اعلامی و با کسب اطلاعات و مشاوره‌هایی که همکاران درباره مراحل ثبت‌نام و بارگذاری مدارک ارائه خواهند کرد، می‌توانند برای انجام مراحل ثبت‌نام به‌صورت مجازی و حضوری اقدام کنند.

وی تبیین کرد: دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان با برگزاری جلسات توجیهی برای کارکنان مقدمات لازم را برای انجام به‌موقع ثبت‌نام و برگزاری کلاس‌های درس اندیشیده و پیش‌بینی لازم برای برگزاری اردوهای توجیهی دانشجویان جدید با رعایت سایر پروتکل‌های بهداشتی در واحدها و مراکز آموزشی و پردیس‌های استان صورت گرفته تا این اردو برگزار شود که البته درباره برگزاری کلاس‌های درس عمدتاً آموزش به‌صورت مجازی خواهد بود که همه این موارد بستگی به شرایط کرونا و اعلام ستاد کرونا خواهد داشت.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان و واحد زاهدان از تلاش گسترده و مضاعف هیئت رئیسه و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی که با پیگیری و هماهنگی لازم مقدمات جذب و پذیرش و ثبت‌نام دانشجویان را فراهم کردند، قدردانی کرد.

خبرنامه الکترونیکی

برای دریافت خبرنامه های روابط عمومی دانشگاه ایمیل خود را در کادر ذیل وارد نمایید.

ارتباط با ما

ارتباط با روابط عمومی دانشگاه

  • تلفن مستقیم:05432225553

در رسانه‌ها

رویدادها و اخبار داشنگاه را در سایر رسانه‌ها همرسانی کنید.