اخبار

کمالیان خبر داد:

افزایش فضای آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان به 110 هزار مترمربع تا پایان سال

دبیر هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان از افزایش فضای آموزشی این دانشگاه از 64 هزار مترمربع به 110 هزار مترمربع تا پایان سال 94 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان، امین رضا کمالیان در نهمین جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان که عصر امروز در محل سازمان مرکزی و با حضور جمعی از معاونان دانشگاه آزاد برگزار شد، دانشگاه را نهادی علمی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی خواند و گفت: عملکرد دانشگاه نقش به سزایی در زندگی اقشار مختلف جامعه دارد و به همین دلیل رسیدن به قلل رفیع دانش همسان با تکنولوژی های روز جهان وظیفه دانشگاه در یک جامعه است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان با تشریح عملکرد واحدها و مراکز آموزشی استان در حوزه های مختلف آموزشی- پژوهشی – دانشجویی و فرهنگی و عمرانی، پروژه های متوقف شده در واحدهای زاهدان، ایرانشهر و نیکشهر را یادآور شد و اظهار کرد: مشکلات در مسیر راه پیمانکاران مرتفع شده و پروژه ها اکنون از پیشرفت مناسبی برخوردار هستند.

وی ادامه داد: در این راستا پروژه ساختمان آموزشی مرکز نیک شهر و ساختمان های اداری و ورزشی واحد ایرانشهر آماده بهره برداری بوده و پروژه آموزشی واحد زاهدان و ایرانشهر تا پایان مهر امسال و پروژه ساختمان اداری زابل تا پایان اسفند سال جاری به اتمام خواهد رسید.

این مسئول چگونگی اجرای برنامه تعمیرات اساسی ساختمان های آموزشی واحدهای استان را متناسب با نیاز هر واحد دانست و گفت: تجهیز امکان رفاهی، آموزشی و پژوهشی یک از الزامات جلب رضایت دانشجویان است.

کمالیان در حوزه آموزش به تشریح رشته های موجود در استان در مقاطع مختلف پرداخت و آماری از رشته های در حال تأسیس ارائه و عنوان کرد: واحد زاهدان در مقطع دکتری تخصصی 7 رشته و در مقطع کارشناسی ارشد درخواست 15 رشته جدید را دارد و در واحدهای زابل، ایرانشهر و چابهار به ترتیب 9، 8 و 8 رشته در حال تصویب است.

وی در حوزه پژوهش به تشریح تصویب مرکز رشد، تفاهم نامه پارک فناوری، ایجاد پارک فناوری، آزمایشگاه های همکار، مجله مدیریت پایدار شهری به زبان انگلیسی، مجله زمین شناسی ژئو تکنیک به زبان انگلیسی و تشکیل کارگروه تخصصی بررسی راهکارهای عملی ریزگردها درمنطقه سیستان پرداخت و گفت: تمام تلاش ها در دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان در راستای رسیدن به مطالبات رهبری انجام می شود.

به گزارش روابط عمومی، در ابتدای این جلسه علی اصغر رستمی ابوسعیدی نماینده ریاست دانشگاه آزاد اسلامی و ریاست جلسه، توصیه های دکتر حمید میرزاده در خصوص استفاده بهینه از امکانات و تجهیزات دانشگاه در راستای رسیدن به دانشگاه کارآفرین را مطرح کرد و گفت: با توجه به تأثیر دانشگاه بر روند توسعه کشور باید در مسیر رسیدن به دانشگاه کارآفرین بیش از پیش تلاش شود.

پس از ارائه گزارش آماری توسط دبیر هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان، علی اصغر رستمی ابوسعیدی بر تدوین برنامه راهبردی و اجرای آن در استان تأکید کرد.

در این جلسه آیت الله سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان با تشکر از عملکرد دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان، گفت: خوشبختانه ما در استان سیستان و بلوچستان با کاهش دانشجو مواجه نشدیم و آمار دانشجویان در این استان خوب و چشم گیر بوده و دلیل این آمار خوب علاقه مندی جوانان به تحصیل، عملکرد مثبت دانشگاه است.

در بخش دیگری از این جلسه فریدون رهنمای رودپشتی معاون برنامه ریزی و اقتصاد دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر تدوین برنامه ششم، خواستار ارائه برنامه پنجم در جلسه بعدی هیات امنا شد و گفت: در جلسه بعد برنامه پنجم استان با عملکرد بودجه سال 94 تطبیق داده شود تا با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در استان برنامه ششم تدوین شود.

خبرنامه الکترونیکی

برای دریافت خبرنامه های روابط عمومی دانشگاه ایمیل خود را در کادر ذیل وارد نمایید.

ارتباط با ما

ارتباط با روابط عمومی دانشگاه

  • تلفن مستقیم:05432225553

در رسانه‌ها

رویدادها و اخبار داشنگاه را در سایر رسانه‌ها همرسانی کنید.