اخبار

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان خبر داد:

افزایش ۳۰ درصدی دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان و واحد زاهدان از افزایش ۳۰ درصدی دانشجو در این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از زاهدان،  سلطانعلی میر در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد:  ۳۰ هزار نفر دانشجو در مقاطع مختلف در دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان مشغول به تحصیل هستند و برخلاف فرآیند موجود در کشور این استان با افزایش دانشجو در مقایسه با سال‌های گذشته روبه‌رو بوده و شاهد رشد ۳۰ درصدی تعداد دانشجو است.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی بالاترین امکانات رفاهی و آموزشی را دارد، گفت: دانشجویان باید دانشگاه را حلال مشکلات خود بدانند و دانشگاه نیز باید از حوزه آموزشی صرف خارج و مسئله‌محور شوند تا مشکلات مردم و جامعه برطرف شود.

رئیس واحد زاهدان با اشاره به نزدیکی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی بر اساس رسالتی که دارد هر ماه یک همایش علمی در رابطه با خدمات انقلاب اسلامی در سیستان و بلوچستان برگزار می‌کند و محوری‌ترین همایش برای سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در دهه  فجر در زاهدان با حضور شخصیت‌های برجسته کشوری و استانی برگزار می‌شود.

میر به همایش‌های علمی و فرهنگی این مجموعه آموزشی در سال جاری اشاره کرد و ادامه داد: دهم آبان‌ سال جاری، پنجمین همایش بزرگ و بین‌المللی قیام عاشورا در چابهار برگزار می‌شود که تاکنون بیش از ۱۵۰ مقاله در این مورد به دبیرخانه این همایش ارائه شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه موضوع پنجمین همایش بزرگ و بین‌المللی قیام عاشورا مربوط به کربلا است، افزود: در این همایش بزرگ مسئولان و صاحب نظران کشوری شرکت می‌کنند.

وی با بیان اینکه متأسفانه ظرفیت‌ و توانمندی‌های سیستان و بلوچستان به خوبی معرفی نشده است، گفت: برگزاری همایش گردشگری که با همت واحد زاهدان و با مشارکت سایر دستگاه‌های اجرایی در آذر امسال می‌تواند فرصت مناسبی برای معرفی چهره واقعی این استان بوده و این همایش قطعاً ظرفیتی برای معرفی چهره واقعی استان است.

میر اضافه کرد: همایش موعودگرایی و مهدویت نیز با نگاه تقریب مذاهب، نیاز و ضرورت استان و جامعه در واحد زاهدان برگزار می‌شود.

وی از توسعه مدارس و آموزشکده‌های سما در استان خبر داد و گفت: ۹ آموزشکده و مدرسه سما در سیستان و بلوچستان راه‌اندازی شده و برنامه برای افتتاح آموزشکده‌ها و مدارس سما در شهرستان‌های قصرقند، کنارک، دلگان، دشتیاری و نگور پیشین و بزمان در دستور کار است.

خبرنامه الکترونیکی

برای دریافت خبرنامه های روابط عمومی دانشگاه ایمیل خود را در کادر ذیل وارد نمایید.

ارتباط با ما

ارتباط با روابط عمومی دانشگاه

  • تلفن مستقیم:05432225553

در رسانه‌ها

رویدادها و اخبار داشنگاه را در سایر رسانه‌ها همرسانی کنید.