اخبار

مولوی سلامی در همایش قیام عاشورا از دیدگاه اهل سنت:

اهل سنت امام حسن(ع) و امام حسین(ع) را سرداران جوانان اهل بهشت می‌خوانند

مولوی نذیر احمد سلامی در همایش قیام عاشورا از دیدگاه اهل سنت اظهار داشت: علمای اهل سنت شهادت امام حسین(ع)را به وسیله یزید زمان محکوم می‌کنند و آن را یک حادثه بزرگ می‌دانند.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی زاهدان، مولوی نذیر احمد سلامی عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: برخی می‌گویند اهل تسنن یزید را لعنت نمی‌کنند در صورتی که مذهب اهل تسنن لعنت به هیچ‌کس مگر اینکه مرگش در حال کفر باشد جایز نمی‌دانند. اینکه یزید را لعنت نمی‌کنیم، دلیل بر این نیست که او شایسته لعنت نیست. او در نگاه اهل تسنن مغضوب است.

او با بیان اینکه ناهنجاری‌هایی که یزید مرتکب شده است را هیچ‌کس به رسمیت نمی‌شناسد ادامه داد: یزید و پسرش معاویه از فاسقان هستند و از امامت فرسخ‌ها دور بودند و شایستگی مدیریت حامعه اسلامی را نداشتند، حتی بزرگان اهل تسنن در ایمان او شک دارند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به روایات نقل شده از سوی اهل تسنن در وصف امام حسین(ع) بیان کرد: ۶۱ حدیث در کتاب فضائل صحابه٬ ۹ حدیث در بخاری٬ ۲۹۴ روایت در موجب الکبیر٬ ۲۹۴ حدیث در جامع الاحادیث٬ ۱۹۰ حدیث در کنزالعمال و تعداد زیادی احادیث دیگر تنها نمونه‌ای از توصیفات اهل تسنن از امام حسین(ع) است. همچنین علمای اهل تسنن در وصف فضائل امام حسین(ع) و اهل بیت تالیفات زیادی نیز داشته‌اند.

خبرنامه الکترونیکی

برای دریافت خبرنامه های روابط عمومی دانشگاه ایمیل خود را در کادر ذیل وارد نمایید.

ارتباط با ما

ارتباط با روابط عمومی دانشگاه

  • تلفن مستقیم:05432225553

در رسانه‌ها

رویدادها و اخبار داشنگاه را در سایر رسانه‌ها همرسانی کنید.