اخبار

پیغام خطا

User warning: The following module is missing from the file system: captcha. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/iauzah/domains/iauzah.ac.ir/public_html/includes/bootstrap.inc).
با حضور مسئولان ذی‌ربط صورت گرفت؛

برگزاری نشست هم‌اندیشی ششمین همایش بین‌المللی قیام عاشورا از دیدگاه اهل سنت

 نشست هم‌اندیشی و همفکری برگزاری ششمین همایش بین‌المللی قیام عاشورا از دیدگاه اهل سنت در دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از زاهدان، معاون دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت در این نشست به تبیین فلسفه عاشورا پرداخت و گفت: «بررسی ابعاد مختلف قیام اباعبدالله‌الحسین (ع) میتواند برای ارتقا و تقویت جامعه اسلام و بهرهمندی از دروس این قیام ارزشمند مورد استفاده قرار بگیرد و میتوانیم از این همایش به‌عنوان عاملی برای تقویت وحدت امت اسلامی و اخوت بین مسلمان استفاده کنیم

حجت‌الاسلام علیرضا بی‌نیاز با بیان اینکه در همایشهای قبلی کارهای ارزشمندی صورت گرفته افزود: «با توجه به همکاری سایر ارگان‌ها میتوانیم طبق برنامه در موعد تعیین شده نسبت به برگزاری همایش اقدام کنیم

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان بلوچستان نیز از میزبانی و حمایت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت قدردانی و عنوان کرد: «فرهنگ عاشورا محور وحدت بین مسلمین جهان و الگویی برای تظلم خواهی سایر مظلومان در یوغ استکبار است

سلطانعلی میر با بیان اینکه تقارن زمان برگزاری این همایش با تبعید مقام معظم رهبری به ایرانشهر  بر غنای این همایش بیش از پیش افزده است، خواستار حمایت همه‌جانبه سایر ارگان‌های در برگزاری شایسته و درخور شأن فرهنگ عاشورا شد.

 وی با ارائه گزارشی مبنی بر انجام مقدمات برگزاری همایش و دعوت از علمای اهل سنت خارج از کشور و اخذ مجوز ISC  مقالات همایش را یکی از اقدامات متفاوت در ششمین همایش بین المللی قیام تاریخی عاشورا نسبت به سال های قبل دانست.

در این جلسه روحانیت شیعه و سنی، مدیران ارگان‌های فرهنگی نیز حضور داشتند که در خصوص میزان مشارکت و حمایت‌های مادی و معنوی ارگان ذی‌ربط خود مواردی را عنوان و متقبل شدند.

 

خبرنامه الکترونیکی

برای دریافت خبرنامه های روابط عمومی دانشگاه ایمیل خود را در کادر ذیل وارد نمایید.

ارتباط با ما

ارتباط با روابط عمومی دانشگاه

  • تلفن مستقیم:05432225553

در رسانه‌ها

رویدادها و اخبار داشنگاه را در سایر رسانه‌ها همرسانی کنید.