اخبار

پیغام خطا

User warning: The following module is missing from the file system: captcha. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/iauzah/domains/iauzah.ac.ir/public_html/includes/bootstrap.inc).
در دانشگاه آزاد اسلامی زاهدان انجام شد؛

تجلیل از کارآفرینان برتر در همایش رونق تولید و اقتصاد ملی

همایش منطقه‌ای رونق تولید و اقتصاد ملی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان برگزار شد و کارآفرینان برتر استان سیستان و بلوچستان همراه مقالات برتر تجلیل شدند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از زاهدان، همایش منطقه‌ای رونق تولید و اقتصاد ملی به‌منظور مشارکت دانشگاهیان با بخش دولتی و خصوصی و با اهداف نقش‌آفرینی محوری در مطالعه و ارائه راهکارهایی برای رونق تولید و شناسایی و جذب نیازهای پژوهشی بخش خصوصی و دولتی مرتبط با حوزه مدیریت در زمینه تیم‌سازی با دانشگاه‌ها برای رفع مشکلات با حضور هیئت رئیسه دانشگاه، استادان و دانشجویان در تالار علامه حلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان برگزار شد.

ارائه راهکار توسط مسئولان در حوزه تولید و اعلام اقدامات انجام شده در راستای تولید در بستر اقتصاد مقاومتی، اعلام رئوس برنامه‌های دولت و چالش‌های پیش رو در حوزه تولید، تبیین نگاه بخش خصوصی به موضوع تولید، تعریف پروژه‌های تحقیقاتی مشترک با دانشگاه در حوزه تولید با رویکرد ایجاد ارتباط و تعامل بین مخاطبان دانشگاهی بخش خصوصی و دولتی از دیگر اهداف این همایش بود.

باید به محیط‌های علمی اعتماد کرد

 

دبیر هیئت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان در این همایش، دانشگاه‌ها را کانون تجلی پیشرفت در ابعاد مختلف اقتصادی دانست و گفت: «اگر بخواهیم بر مشکلات اقتصادی غلبه کنیم و به سمت کاهش  وابستگی به درآمدهای نفتی برویم، باید به محیط‌های علمی اعتماد کرد

سلطانعلی میر با توجه به برگزاری همایش تولید و اقتصاد ملی در راستای اجرای فرمان‌های مقام معظم رهبری در نامگذاری امسال به نام «رونق تولید» عنوان کرد: «به‌منظور زمینه‌سازی و فراهم آوردن شرایط برای پرورش قابلیت‌ها و شکوفایی استعدادها و برون‌رفت از مشکلات اقتصادی و معضلات بیکاری و رفع رکود، تلاش شده تا از طریق بررسی و ارائه راهکارهای علمی که در دانشگاه تحقیق شده همسو با سایر سازمان‌ها، ارگان‌ها و نهادها از مرحله بحران اقتصادی عبور کنیم

وی با بیان اینکه اکنون تعامل بسیار ارزنده‌ای بین دانشگاه و سازمان‌ها و نهادهای دولتی برقرار است، ابراز امیدواری کرد با برگزاری اینگونه همایش‌ها راهکارهای مناسبی برای برون‌رفت از مشکلات اتخاذ شود.

استارت‌آپ‌ها، موقعیتی مناسب برای ایجاد اشتغال و درآمد

 

معاون سیاسی اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان دیگر سخنران این همایش بود که به بررسی ابعاد رونق تولید و اقتصاد مقاومتی پرداخت و با بیان اینکه در کشور ما بروکراسی اداری مانعی بزرگ در مسیر سرمایه‌گذاری است، تأکید کرد که باید ابتدا ساختارهای فکری اداری را اصلاح کنیم.

علی زینی‌وند با بیان اینکه استان سیستان و بلوچستان از ظرفیت‌‌های زیادی در همه ابعاد طبیعی و غیرطبیعی برخوردار است، گفت: «در دنیای امروز، افراد با استفاده از تکنولوژی، خدمات بسیار زیاد و مقرون به‌صرفه‌ای را به عموم ارائه می‌دهند

وی ورود به دنیای استارت‌آپ‌ها را موقعیتی مناسب برای  ایجاد اشتغال و درآمد و ارائه خدمات -که زمینه رونق تولید و اقتصاد ملی را با کمترین هزینه فراهم می‌آورد- دانست.

بهرام امام مدیرعامل شرکت تولیدی صنعتی آویسا پارسه زابل که به‌عنوان کارآفرین برتر در دو سال گذشته یکی دیگر از سخنرانان این همایش بود با بیان اینکه توانسته ضمن سرمایه‌گذاری برای کسب درآمد، شرایط اشتغال چند صد نفر از افراد جویای کار را در منطقه سیستان فراهم کند، گفت: «این شرکت اکنون پیگیر انعقاد قرارداد تأمین لوله‌های فشار قوی با کشورهای همسایه از جمله افغانستان است که اگر این قرارداد منعقد شود، می‌توانیم ضمن افزایش سطح اشتغال، ارزآوری مناسبی را داشته باشیم

حجت‌الاسلام مهدی بی‌نیاز جانشین نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان سیستان و بلوچستان هم با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در سال رونق تولید و اقتصادی ملی عنوان کرد که برای وابسته‌نبودن به  بیگانگان باید خودکفا شد و شرایط را برای سرمایه‌گذاری افراد فراهم کرد.

 

در پایان این همایش از کارآفرینان و مقالات برتر با اهدای لوح سپاس تجلیل شد

از مقالات ارسالی به دبیرخانه همایش منطقه‌ای رونق تولید و اقتصاد ملی ۱۷مقاله پذیرش و سه مقاله به‌عنوان مقاله برتر شناخته شد. یک مقاله هم به‌صورت سخنرانی توسط سمانه سلیمی عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان در این همایش ارائه شد.

خبرنامه الکترونیکی

برای دریافت خبرنامه های روابط عمومی دانشگاه ایمیل خود را در کادر ذیل وارد نمایید.

ارتباط با ما

ارتباط با روابط عمومی دانشگاه

  • تلفن مستقیم:05432225553

در رسانه‌ها

رویدادها و اخبار داشنگاه را در سایر رسانه‌ها همرسانی کنید.