اخبار

تجلیل بیش از 40 پژوهشگر و فن‎آور برتر واحد زاهدان با حضور معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی/ قدردانی از ۲۱دبیر انجمن علمی دانشجویی

مراسم تجلیل از پژوهشگران و فنآوران بر‌تر واحد زاهدان با حضور دکتر ابراهیم واشقانی فراهانی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی، آیتالله عباسعلی سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان در این مراسم با بیان اینکه تلاش می‌شود با نوع آوریهایی که توسط پژوهشگران ارائه می‌شود به سوی بهتر شدن روند پژوهش، فناوری و نوآوری گام برداریم، عنوان کرد: اگرچه برای اعضاء هیات علمی و دانشجویان هر روز روز پژوهش است اما در این هفته که گذشت تلاش بر آن داشتیم که از عملکرد پژوهشگران و فن‌آوران بازخوردی منطقی داشته باشیم و ساز و کارهایی را پیدا کنیم که بر اساس آن بتوانیم به آسیب‌شناسی دقیق‌تری در حوزه گسترش سرعت دامنه پژوهش داشته باشیم.

دکتر امین‌رضا کمالیان با توجه به بیانات امام خمینی (ره) و تاکید بر الهام از تفکرات بنیانگذار جمهوری اسلامی و رسیدن به مطالبات رهبری گفت: اهمیت پژوهش در راستای توسعه امری است مشخص و هموار که مورد تایید بزرگان انقلاب و یکی از اساسی‌ترین نیازهای توسعه جامعه است.

دبیر هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان اظهار کرد: در عصر دانایی که قدرت، استقرار و اهمیت هر کشور بستگی به میزان پژوهش و تولید علم دارد، نتایج پژوهش از جمله شاخصهای توسعه محسوب خواهد شد.

سخنرانی کمالیان در مراسم تجلیل از پژوهشگران و فنآوران بر‌تر واحد زاهدان

این مسئول دانشگاه کارآفرین را نتیجه مجموعه فعالیتهای پژوهشی که از طریق نوعآوری در دانشگاه صورت می‌گیرد دانست و گفت: موفقیت دانشگاه کارآفرین متکی بر ابتکارات خلاقانه اعضاء هیات علمی و دانشجویان آن دانشگاه است

وی بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان دانشگاه کارآفرین اجتماعی در شرایط کنونی با توسعه و گسترش ماموریتهای خود فضایی را ایجاد کرده که با انجام تحقیقات کاربردی، حمایت از هستههای فناور، ایجاد مراکز رشد و راهاندازی شرکتهای دانشبنیان اعضاء هیات علمی و دانشجویان را در راستای رفع نیازهای جامعه و تبدیل علم به ثروت ترغیب کند و به برکت انگیزههای اقتصادی سهم بخش غیردولتی در سرمایه گذاری‌های پژوهشی افزایش یابد.

رئیس واحد زاهدان افزود: از آنجایی که پژوهش و به‌ویژه پژوهش‌های فناورانه نقش ویژه‌ای را در رفع نیازهای و خواسته‌های مختلف کشورا دارا است، بنابراین باید نقش و اهمیت مدیرت پژوهش به سیاستگذاری در این زمینه و تدوین خط مشی‌ها توجه زیادی را داشته باشد.

کمالیان افزود: در این خصوص در سال اخیر دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان و استان سیستان و بلوچستان با تاکید بر کاربردی کردن فعالیت‌های پژوهشی و توسعه محورهای پژوهش و حمایت‌های مادی و معنوی و برقراری ارتباط و تعامل مطلب با دستگاه‌های اجرایی از طریق انعقاد قراردادهای پژوهشی همواره مورد توجه قرار گرفته است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه امیدواریم در سال ۱۳۹۵فعالیت‌های عمران شهرک فناوری آزاد (شفا) عملیاتی شود، گفت: امیدواریم با توجه به دیدگاهها و راهبردهای دکتر میرزاده ریاست دانشگاه آزاد اسلامی، این مجموعه عظیم آموزشی و پژوهشی راهی را که آغاز کرده است با موفقیت به پایان برساند و در آنیده‌ای نه چندان دور در شرایطی که جامعه نیازمند به ایجاد فرصت‌های شغلی است با تولید علم و ثروت آفرینی در راستای رفع مشکلات اقتصادی در تسریع آهنگ رشد و توسعه همراه و همگام با دولت تدبیر و امید گام بردارد.

رئیس واحد زاهدان گفت: آنچه باعث شد در این مراسم گردهم باشیم ارزش‌گذاری و تجلیل از پژوهشگرانی است که با تلاش مداوم و مستمر خود به صورت خستگی ناپذیر در دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان تلاش کردند تا به حجم اطلاعات علمی و دانش خود بیفزایند و با اقدامات خود جایگاه علمی و معنوی دانشگاه آزاد اسلامی را ارتقاء دهند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان، در این مراسم که دکتر مصیب پهلوانی رئیس بنیاد نخبگان استان سیستان و بلوچستان، محمدنبی شهیکی تاش رییس پارک علم و فناوری استان سیستان و بلوچستان، روسا واحد‌ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشگران و فنآوران بر‌تر دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان نیز حضور داشتند از ۴۱پژوهشگر و فنآور و ۲۱دبیر انجمن علمی دانشجویی تجلیل و قدردانی شد.

دکتر حمید صمصام عضو هیات علمی گروه ادبیات دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان با کسب امتیاز ۵/۱۷۴به عنوان پژوهشگر بر‌تر دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان نیز معرفی شد.

خبرنامه الکترونیکی

برای دریافت خبرنامه های روابط عمومی دانشگاه ایمیل خود را در کادر ذیل وارد نمایید.

ارتباط با ما

ارتباط با روابط عمومی دانشگاه

  • تلفن مستقیم:05432225553

در رسانه‌ها

رویدادها و اخبار داشنگاه را در سایر رسانه‌ها همرسانی کنید.