اخبار

هیات رئیسه، اعضای هیات علمی، کارمندان و دانشجویان تشکل‎های اسلامی سیاسی....

تجمع اعتراض‌آمیز دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی زاهدان در محکومیت اقدام آمریکا/تصاویر

هیات رئیسه، اعضای هیات علمی، کارمندان و دانشجویان تشکلهای اسلامی سیاسی و بسیجی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان بعد از نماز ظهر و عصر در محکومیت سخنان سخیف رئیس جمهور آمریکا در به رسمیت شناختن قدس شریف به عنوان پایتخت اسرائیل تجمع اعتراضآمیز بر پا کردند.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی واحد زاهدان، خانواده دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان در این تجمع اعتراض آمیز با سردادن شعارهای ضد استکباری، ضد آمریکایی و صهیونیستی اعتراض خود را به اظهارات اخیر دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر به رسمیت شناختن قدس شریف به عنوان پایتخت اسرائل نشان دادند و با امضا طوماری این اقدام را محکوم کردند.

دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان پس از اقامه نماز ظهر و عصر در مقابل مسجدالنبی (ص) این واحد دانشگاهی تجمع کرده و علاوه بر امضا طومار و با انتشار بیانیهای انزجار خود را از سخنان رئیس جمهور آمریکا ابراز کردند.

این تجمع که با سخنرانی دکتر احمدعلی خسروی همراه بود، حاضران در تجمع با سردادن شعارهایی علیه سلطه گران بینالمللی و استکبار جهانی از سخنان رئیس جمهور تندرو آمریکا اعلام انزجار کردند.

در بخشی از بیانیه منتشر شده در تجمع آمده است: بار دیگر شاهد تصمیمات بی خردانه و برخواسته از جهل ترامپ بودیم، تصمیمی که برخواسته از عجز و ناتوانی و عصبانیت آنها بخاطر پیروزیهای پیدرپی جبهه مقاومت و همچنین شکست اخیر غده سرطانی داعش که دستپرورده خودشان بوده است، گرفته شد.

بر کسی پوشیده نیست که رژیم صهیونیستی برای تسلط کامل بر این شهر اقدامات متعددی از جمله اخراج ساکنان اصلی، غضب املاک و زمین‌های آنان، جایگزین سازی یهودیان با هدف تغییر ترکیب جمعیتی این شهر، ویران کردن آثار و اماکن مقدس اسلامی و همچنین تعرض و هتک حرمت مسجد الاقصی از طریق فراهم کردن امکان ورود یهودیان تندرو به این مکان، ایجاد محدودیت برای مسلمانان جهت زیارت و شرکت در نماز جمعه و پایمال کردن حقوق شهروندی ساکنان فلسطینی را در دستور کار خود قرار داده است.

تصمیم تحریکآمیز و نابخردانه رئیس جمهور آمریکا مبنی بر به رسمیت شناختن شهر قدس به عنوان پایتخت یکپارچه رژیم صهیونستی نه تنها به صلح و ثبات منطقه کمک نخواهد کرد بلکه ضمن رسواسازی نیات شوم دولت آمریکا و بی اعتبار کردن بیشتر این کشور نزد آن دسته از طرف‌هایی که هنوز به بیطرفی این کشور در روند سراب گونه مذاکرات صلح باور دارند، باعث تحریک مسلمانان و شعله ور شدن انتفاضه جدید و تشدید تندروی و رفتار‌های خشم آلود و خشونت آمیز بیشتر خواهد شد که مسئولیت آن متوجه دولت این کشور و رژیم صهیونیستی است.

  

 

خبرنامه الکترونیکی

برای دریافت خبرنامه های روابط عمومی دانشگاه ایمیل خود را در کادر ذیل وارد نمایید.

ارتباط با ما

ارتباط با روابط عمومی دانشگاه

  • تلفن مستقیم:05432225553

در رسانه‌ها

رویدادها و اخبار داشنگاه را در سایر رسانه‌ها همرسانی کنید.