اخبار

مراسم گرامیداشت میلاد باسعادت حضرت زینب (س)، پرستار و جشن فارغ التحصیلی...

تقدیر از سفیدپوشان دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان/تصاویر

مراسم گرامیداشت میلاد باسعادت حضرت زینب (س)،  پرستار و جشن فارغ التحصیلی دانشجویان رشته پرستاری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان، محمدرضا زاهدشیخی در این مراسم که در محل تالار علامه حلی دانشگاه آزاد زاهدان برگزار شد گفت: حضرت زینب کبری(س) اسوه صبر و بردباری و الگویی بی نظیر برای بانوان جامعه اسلامی است.

 معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان افزود:  پرستاران با تاسی از سیره معرفتی و رفتاری حضرت زینب(س) در حین و بعد واقعه عاشورا به عنوان سفیران سلامت کشور محسوب می شوند که از جان خود مایه می گذارند تا به دیگران جان بخشی کنند.

وی خاطرنشان کرد: هر پرستار در کنار آموزه های علمی و نظری خود که در دوران تحصیل فرامی گیرد باید با بازخوانی عملکرد خانم زینب کبری (س) خدمت خالصانه خود را رنگ و بوی خدایی بدهد.

وی با اشاره به فرمایش پیامبر گرامی اسلام مبنی بر اینکه هر نفر یک شبانه روز از فردی پرستاری کند خداوند او را با ابراهیم خلیل الله محشور می کند تصریح کرد: جایگاهی که پرستاران در آن مشغول به خدمت هستند دارای اجر و قرب معنوی زیادی است چرا که آنها در کمال خلوص نیت و پاکی قلوب کار پرستاری از همه بیماران را انجام می دهند که این کار آنها جزو عبادات درجه یک محسوب می شود و طبیعتا در آخرت نیز ثواب این کار دستگیرشان خواهد شد.

در حاشیه این مراسم دکتر سلطانعلی میر در گفتگو با خبرنگار آنا، ضمن تبریک میلاد باسعادت حضرت زینب (س) و روز پرستار اظهار کرد: حضرت زینب (س) اسوه صبر شکیبایی و شجاعت بوده و یکی از برترین الگوهای جامعه، به ویژه قشر اجتماع باگذشت و متعهد پرستاران است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان ضمن ابراز خرسندی از برگزاری جشن فارغ التحصیلان پرستاری واحد زاهدان،  این جشن را جشن تعهد و اخلاق مداری خواند و برای تمامی دانشجویان و فارغ التحصیلان آرزوی موفقیت کرد.

شایان ذکر است در این جلسه که با حضور ریاست محترم دانشگاه، معاونین، ریاست نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه و جمع زیادی از مسیولان دانشگاه برگزار شد از پرستاران نمونه و فارغ‌التحصیل های این رشته تقدیر بعمل آمد.