اخبار

پیغام خطا

User warning: The following module is missing from the file system: captcha. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/iauzah/domains/iauzah.ac.ir/public_html/includes/bootstrap.inc).
خسروی در گفت‌وگو با آنا عنوان کرد؛

تقویت کانون‌های فرهنگی با استادان باتجربه | پروژه پرورش عقرب در محیط دانشگاه راه‌اندازی می‌شود

دبیر کانون فرهنگی هلال احمر دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان از راه‌اندازی پروژه پرورش عقرب در محیط دانشگاهی خبر داد و گفت: کانون‌های فرهنگی زمانی تقویت می‌شوند که توسط استادان باتجربه و عوامل فعال از جانب دانشگاه حمایت شوند.

 

علی خسروی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنادرباره اقدامات و فعالیت‌های کانون فرهنگی دانشجویی هلال‌ احمر دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان اظهار کرد: سال ۱۳۹۸ در انتخابات کانون هلال‌ احمر واحد زاهدان شرکت کردم و به‌عنوان دبیر کانون انتخاب شدم و فعالیت‌های کانون در عرصه‌های مختلف جهادی، فرهنگی، اجتماعی و بشردوستانه آغاز شد.

وی با بیان اینکه یکم آبان ۱۳۹۸ به‌عنوان دبیر کانون انتخاب و با ۱۵ عضو فعالیت خود را آغاز کردیم و اکنون ۱۲۰ نفر عضو این کانون هستند، بیان کرد: کانون‌های فرهنگی و اجتماعی فعالیت‌های خود را به نحو احسن انجام داده و اعضا در تمام امور مربوط به کانون فعال هستند، در پپشبرد اهداف فرهنگی دانشجویی به دلیل وجود افراد فعال موفق عمل کرده و برنامه‌هایی که مد نظر کانون هلال‌ احمر بوده تا حد امکان به مرحله اجرا رسیده و همچنان ادامه‌دار است.

دبیر کانون هلال‌ احمر دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان در پاسخ به این پرسش که حمایت از کانون‌های فرهنگی اجتماعی دانشجویان را چگونه ارزیابی می‌کنید؟، اظهار کرد: با توجه به حمایت و حضور دانشجویان، این کانون در مورد مشکلاتی که با حضور اعضا برطرف می‌شده با مشکل چندانی مواجه نیست؛ اما از جانب دانشگاه به‌دلیل حضور نداشتن افراد باسابقه و باتجربه برای راهنمایی و پیاده کردن برنامه‌ها و ایده دانشجویان در حد متوسط قرار دارد که حضور بیشتر مسئولان دانشگاه را می‌طلبد، در واقع کانون‌های فرهنگی زمانی تقویت می‌شوند که توسط استادان باتجربه و عوامل فعال از جانب دانشگاه حمایت شوند.

 

خسروی با قدردانی از مسئولان فرهنگی به‌ویژه معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان که کانون را با قدرت حمایت می‌کند، درباره فعالیت‌هایی که در کانون انجام شده است، عنوان کرد: کانون هلال احمر واحد زاهدان فعالیت‌های موفقی از قبیل برگزاری ۱۶وبینار با موضوعات مختلف، غربالگری افراد مشکوک به کرونا، برپایی ایستگاه سلامت در ایام محرم، برگزاری دوره‌های آموزشی، پخش بروشور، توضیح ماسک در محیط‌های شلوغ، غبارروبی گلزار شهدا، ضدعفونی کردن محیط دانشگاه، حضور در سازمان انتقال خون برای اهدای داوطلبانه خون داشته است و اکنون به کمک یکی از اعضای فعال خود در حال راه‌اندازی پروژه پرورش عقرب در محیط دانشگاه است.

به گزارش آنا، اکنون بیش از هزار و ۲۶۰ کانون فرهنگی اجتماعیدانشجویی در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور فعال و دارای مجوز، اساسنامه،‌ دبیر و اعضای مشخص هستند.

فعال‌سازی کانون‌های فرهنگی، هنری و اجتماعی یکی از چند برنامه اداره کل فرهنگی و اجتماعی معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در واحدهای دانشگاهی است، کانون‌هایی که با کار تیمی دانشجویان علاقه‌مند در حوزه‌های مختلف فعال هستند و حوزه فرهنگی اجتماعی دانشگاه را فعال و پویا نگه‌ داشته‌اند و بخش‌هایی از جامعه نیز از خدمات آنها بهره‌مند می‌شوند.

یکی از رویکردهای مهم معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی،‌ اهمیت به فعالیت‌های فرهنگی دانشجویی از طریق تسهیل، تعمیق و گسترش کانون‌هاست که این مهم با اصلاح آیین‌نامه اجرایی کانون‌ها و ابلاغ آن در شهریور ۹۹ در دستور کار قرار گرفته است. حوزه معاونت فرهنگی دانشجویی واحدهای دانشگاهی در سراسر کشور نیز از فعالیت کانون‌های فرهنگی اجتماعی حمایت می‌کنند و تا حد امکان تسهیلات و لوازم مورد نیاز را در اختیار آنها قرار می‌دهند.

خبرنامه الکترونیکی

برای دریافت خبرنامه های روابط عمومی دانشگاه ایمیل خود را در کادر ذیل وارد نمایید.

ارتباط با ما

ارتباط با روابط عمومی دانشگاه

  • تلفن مستقیم:05432225553

در رسانه‌ها

رویدادها و اخبار داشنگاه را در سایر رسانه‌ها همرسانی کنید.