اخبار

پیغام خطا

User warning: The following module is missing from the file system: captcha. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/iauzah/domains/iauzah.ac.ir/public_html/includes/bootstrap.inc).
گنجعلی در گفتگو با آنا عنوان کرد؛

تکمیل بوم کسب و کار گامی ضروری برای کارآفرینان

رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی زاهدان گفت: تکمیل بوم کسب و کار گامی ضروری برای کارآفرینان است؛ چراکه این بوم می‌تواند چالش‌های کارآفرینان را مشخص و راهکارهای عملیاتی ارائه کند.

نصرت گنجعلی در گفتگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنابا اشاره به برگزاری وبینار آموزشی اصول طراحی بوم کسب و کار اظهار کرد: در راستای اجرای دوشنبه‌های وبیناری باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان، وبینار ملی بوم مدل کسب و کار توسط باشگاه پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان برگزار شد.

وی افزود: در این وبینار سیدمهدی جوادزاده عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان و مدرس کارآفرینی با بیان اینکه بوم مدل کسب‌ و کار، ابزار مدیریتی برای توصیف، طراحی و اختراع مدل کسب‌ و کار است بر این نکته تأکید کرد که خیلی از افرادی که قصد راه‌اندازی یک کسب و کار را دارند، نمی‌دانند باید از کجا آغاز و به چه موضوعاتی فکر کنند.

رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد زاهدان بیان کرد: بوم مدل کسب‌وکار در واقع  نموداری تصویری است که بخش‌های مختلفی دارد. هریک از این بخش‌ها به تشریح ارزش‌ها، زیرساخت، مشتریان یا امور مالی مربوط به یک شرکت یا محصول اختصاص دارد.

گنجعلی عنوان کرد: بوم مدل کسب‌ و کار کمک می‌کند تا شرکت‌ها بتوانند با ترسیم تعامل میان بخش‌های مختلف کسب‌ و کار خود، فعالیت‌های خود را به شکلی هماهنگ به پیش ببرند.

وی خاطرنشان کرد: تکمیل بوم کسب و کار گامی ضروری برای کارآفرینان است که این بوم می‌تواند چالش‌های کارآفرینان را مشخص و راهکارهای عملیاتی ارائه کند. برای هر کسب و کار باید کالا یا خدماتی تولید شود که مورد نیاز مشتریان باشد، نه کالایی که در ذهن فرد وجود دارد.

رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد زاهدان ادامه داد: بوم مدل کسب و کار، نقشه راه کسب و کارها برای اجرای پروژه‌های کوچک و بزرگی است که با هدف سوددهی و درآمدزایی شروع به فعالیت می‌کنند.

گنجعلی یادآور شد: در این جلسه موضوعاتی مانند بوم مدل کسب و کار را چگونه باید تکمیل کرد، بوم مدل کسب و کار را چه‌طور باید طراحی کنیم،  بوم کسب و کار چیست و چرا هر استارت‌آپی به آن نیاز دارد، بخش مرکزی بوم، بحث‌های مربوط به ارزش‌آفرینی و ارزش پیشنهادی کسب و کار و بحث‌ها و دغدغه‌های مربوط به فضای هسته کسب و کار و بحث‌ها و پرسش‌های مربوط به مشتری و ارتباط با مشتری مطرح شد.

به گزارش آنا، وبینار آموزشی اصول طراحی بوم کسب و کار توسط باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان، انجمن‌های علمی، سرای نوآوری گیاهان گرمسیری و داروهای گیاهی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان و با راهبری اداره کل هدایت و توانمندسازی ستاد مرکزی باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان  برگزار شد.

خبرنامه الکترونیکی

برای دریافت خبرنامه های روابط عمومی دانشگاه ایمیل خود را در کادر ذیل وارد نمایید.

ارتباط با ما

ارتباط با روابط عمومی دانشگاه

  • تلفن مستقیم:05432225553

در رسانه‌ها

رویدادها و اخبار داشنگاه را در سایر رسانه‌ها همرسانی کنید.