اخبار

جشن تکلیف 34 دانش‌آموز دختر دبستان دخترانه سما زاهدان برگزار شد

جشن تکلیف 34 دانش‌آموز دختر مقطع ابتدایی دبستان دخترانه سما با حضور جمعی از مسئولان و خانواده‌ دانش آموزان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان، فرحناز نورا مدیر دبستان دخترانه سما زاهدان در این مراسم اظهار کرد: جشن تکلیف، آغاز درخشش روح خداپرستی در میان فرشتگان زمینی یعنی آینده‌سازان ایران اسلامی است.

نورا افزود: این مراسم با هدف آشنایی دانش آموزان با آموزه‌های دینی هم‌زمان با ورود به سن بلوغ برگزار شده است.

ابراهیم کوهکن مدیر دفتر فرهنگ سما زاهدان هم گفت: فرهنگ انسان‌ساز نماز و رعایت حجاب اسلامی و آشنایی دانش آموزان با مراجع تقلید از مهم‌ترین برنامه‌هایی است که تلاش می‌کنیم تا به بهترین شکل به دانش آموزان دختر آموزش دهیم.

مدیر دفتر فرهنگ سما زاهدان اظهار کرد: اوّلین چیزی که باید توجّه بکنیم، این است که جشن تکلیف یعنی چه؟ جشن تکلیف یعنی اینکه نوجوان به مرحله‌ای رسیده که این قابلیّت را پیدا کرده که خدای متعال با او حرف بزند. تکلیف یعنی مأموریتی که خدای متعال به شما می‌دهد که اگر این مأموریت را به بهترین وجه انجام بدهید، زندگی شخصی خودتان وزندگی خانوادگی و اجتماعی را به خوشبختی نزدیک می‌کنید؛ این معنای تکلیف است.

وی ادامه داد: تکلیف یعنی مأموریت الهی. انسان تا وقتی‌ که به مرحله‌ تکلیف نرسیده، قابلیت این را ندارد که با خدای متعال حرف بزند یا خدا با او حرف بزند و به او مأموریت بدهد. وقتی شما به تکلیف می‌رسید، معنایش این است که این لیاقت، قابلیت و شخصیت را پیدا کرده‌اید که خدای بزرگ، آفریننده‌ جهان و انسان، شما را مخاطب قرار می‌دهد، به شما مأموریت می‌دهد، شما را مورد احترام خودش قرار می‌دهد. جشن تکلیف در حقیقت جشن تشرّف یک انسان، یک نوجوان به ساحت لطف و توجّه پروردگار است.

در این مراسم برای آشنایی بیشتر دانش آموزان با ارکان نماز، نمایشی با حضور خود دانش آموزان برگزار و به‌رسم یادبود یک چادرنماز به دانش آموزان اهدا و در پایان دو رکعت نماز به امامت حجت‌الاسلام کوهکن اقامه شد

خبرنامه الکترونیکی

برای دریافت خبرنامه های روابط عمومی دانشگاه ایمیل خود را در کادر ذیل وارد نمایید.

ارتباط با ما

ارتباط با روابط عمومی دانشگاه

  • تلفن مستقیم:05432225553

در رسانه‌ها

رویدادها و اخبار داشنگاه را در سایر رسانه‌ها همرسانی کنید.