اخبار

کمالیان در دومین همایش قیام تاریخی عاشورا از دیدگاه اهل سنت مطرح کرد:

دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان پیشرو در وحدت اسلامی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان در دومین همایش قیام تاریخی عاشورا با بیان رسالت دانشگاه در حوزه فرهنگ و تبیین ارزش های اسلامی اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان در وحدت اسلامی پیشرو است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان، دکتر امین رضا کمالیان ضمن خیرمقدم به حاضرین و مهمانان در این همایش معنوی و علمی افزود: دانشگاه آزاداسلامی استان سیستان وبلوچستان مفتخر است بنا به رسالت خویش در راستای حفظ و انتقال ارزشها و نگرشهای اسلام از جمله ایجاد وحدت و انسجام در سالی که به پیشنهاد رهبر عظیم الشان حضرت امام خامنه ای که با نام همدلی و همزبانی دولت و ملت مزین گردیده است، اقدام به برگزاری دومین همایش قیام عاشورا از دیدگاه اهل تسنن بنماید.

دبیر هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان عنوان کرد: بر آن اعتقاد هستیم که توسعه سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی و همچنین توسعه پایدار بدون ایجاد انسجام و وحدت امکان پذیر نمیباشد.

وی با بیان اینکه امید بر آن داریم با عنایت به ارزشهای فرهنگ بومی سیستانی و بلوچستانی و با احترام به مشترکات ارزشی و اعتقادی سنی وشیعه و با الهام از الگوی انسجام و وحدت امام حسین (ع) بتوانیم اینگونه اقدامات فرهنگی که موجبات ارتقاء مسئولیت پذیری دینی و مسئولیت پذیری سیاسی را فراهم نماییم و آهنگ رشد و توسعه استان و ایران اسلامی را سرعت دهیم، گفت: تحلیل حرکت های آزادیخواهانه امام حسین (ع) بیانگر ایجاد وحدت و انسجام بر مبنای مبانی قرآن و الگوی نبوی است که با گذشت 1400سال همچنان مورد پذیرش و حمایت آحاد مسلمانان است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان به استناد کتب اهل سنت که آمده است: «همیشه باید حسینی زندگی کرد ونگذاشت دیگران سرنوشت مسلمین را رقم بزنند»، تصریح کرد: امام حسین (ع) با قیام خود برای حفظ دین دست به فداکاری زد امت اسلامی را به امر به معروف ونهی از منکر ترغیب نمودو نشان داد آنچه را که بعنوان شعار مطرح می کنیم باید عملی شود.

وی افزود: قیام عاشورا و تفکر عاشورایی نه تنها در ایران اسلامی بلکه در سراسر جهان اسلام تا به امروز آثار ارزنده ای برجای گذاشته است از جمله شکل گیری و تداوم بیداری اسلامی. آثار این قیام هر مسلمان را متوجه و مترصد تحقق هدف اصلی آن یعنی حفظ دین خدا می نماید.

خبرنامه الکترونیکی

برای دریافت خبرنامه های روابط عمومی دانشگاه ایمیل خود را در کادر ذیل وارد نمایید.

ارتباط با ما

ارتباط با روابط عمومی دانشگاه

  • تلفن مستقیم:05432225553

در رسانه‌ها

رویدادها و اخبار داشنگاه را در سایر رسانه‌ها همرسانی کنید.