اخبار

پیغام خطا

User warning: The following module is missing from the file system: captcha. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/iauzah/domains/iauzah.ac.ir/public_html/includes/bootstrap.inc).
دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان | رشته‌ها، امکانات و دانشکده‌ها

دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان ۲۱ آذر ۱۳۶۱ فعالیت علمی خود را با ظرفیت ۹۰ دانشجو آغاز کرد.

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا، دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان ۲۱ آذر ۱۳۶۱ فعالیت علمی خود را با ظرفیت ۹۰دانشجو در رشته‌های کاردانی عمران - ریاضی و ماشین‌آلات کشاورزی در ساختمان استیجاری کوچکی آغاز کرد و توسعه روزافزون آن نشان داد که این منطقه مرزی تا چه حد نیازمند چنین اقدامی بوده و گامی مؤثر در توسعه و اعتلای اجتماعی ـ فرهنگی و سیاسی جنوب شرق کشور برداشته است.

تصاویر بیشتر از دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان را اینجا ببینید.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان با تعداد ۶هزار و ۴۱۹ دانشجو، هفت دانشکده و ۱۲۲ رشته تحصیلی در مقاطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته، کارشناسی ارشد، پزشکی (دکتری حرفه‌ای) و دکتری تخصصی در خدمت جوانان و داوطلبان مشتاق به تحصیل در استان سیستان و بلوچستان است.

 

دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان اکنون از درجه جامع یک ستاره برخوردار بوده و از کشورهای همسایه ( هند، پاکستان و افغانستان) دانشجو پذیرش می‌کند.

واحد زاهدان به‌عنوان بزرگ‌ترین دانشگاه آزاد اسلامی مرکز استان سیستان و بلوچستان دارای دانشکده علوم انسانی با تعداد یک‌هزار و ۳۶۳، دانشکده فنی و مهندسی با تعداد یک‌هزار و ۲۵۰، دانشکده حقوق با تعداد یک‌هزار و ۱۵۹، دانشکده روانشناسی با تعداد ۲ هزار و ۲۴۳، دانشکده پیراپزشکی با تعداد ۳۱۴، دانشکده پزشکی با تعداد ۲۲۳ و دانشکده علوم پایه با تعداد ۶۷ دانشجو مشغول فعالیت است.

 

حوزه معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی

تعداد دانشجویان فارغ‌التحصیل دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان از ابتدای راه‌اندازی تاکنون ۵ هزار و ۲۴۷ نفر و تعداد دانشجویان در حال تحصیل ۶ هزار و ۶۱۹ نفر هستند.

واحد زاهدان دارای ۲۸ رشته در مقاطع کاردانی، ۴۹ رشته کارشناسی، ۳۰ رشته کارشناسی ارشد و ۱۵ رشته مقطع دکتری است.

معرفی حوزه پژوهش و فناوری

دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان در حوزه پژوهش و فناوری با بیش از یک‌هزار مقاله، چهار نشریه علمی پژوهشی، ۳۵۰ طرح درون دانشگاهی، ۲۰ طرح برون‌دانشگاهی، پنج مرکز تحقیقات، دو سرای نوآور و یک مرکز رشد، کتابخانه‌ قابل توجه با تعداد ۱۱۱ هزار و ۸۳ جلد کتاب و ۳۹ هزار و ۵۵۲ عنوان کتاب از کتابخانه‌های بزرگ استان سیستان و بلوچستان محسوب می‌شود، در حوزه پژوهشی تاکنون ۲۸ کرسی ترویجی با موضوعات مختلف فرهنگی، سیاسی و تبیین اندیشه‌های امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری در این دانشگاه برگزار شده است.

معرفی حوزه فرهنگی و دانشجویی

مسجدالنبی:مسجد دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان در کمال زیبایی برگرفته از طرح مسجدالنبی مدینه با زیربنای ۳ هزار و ۲۷۵ متر مربع در دو و نیم طبقه در جوار مرقد شهدای گمنام قرار گرفته است.

 

خوابگاه خواهران و برادران

دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان با توجه به شرایط استان سیستان و بلوچستان در سال ۱۳۷۵ اقدام به راه‌اندازی سه فاز خوابگاه مختص خواهران (هر فاز دارای چهار طبقه و هر طبقه دارای ۱۸ اتاق) و یک خوابگاه برای برادران کرد که اکنون خوابگاه دانشجویان پسر با ۱۲۰ دانشجو مجهز به اتاق کامپیوتر، نمازخانه، امکانات ورزشی، اتاق مطالعه و آشپزخانه است.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان دارای بزرگ‌ترین مجموعه ورزشی جنوب شرق کشور با زیربنای ۷ هزار و ۵۰۰ متر مربع بوده و ۲۰ رشته ورزشی با سالن‌های متعدد است.

امکانات فرهنگی و دانشجویی واحد زاهدان

دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان دارای امکانات فرهنگی و آموزشی به شرح زیر است:

- سه قطعه زمین والیبال که دو قطعه آن تمرینی و آموزشی و یک قطعه استاندارد برای مسابقات است.

- سالن اسکواش ۲ کورت استاندارد و ام دی اف

- سالن ژیمناستیک (یک تخته کامل تشک حرکات زمینی، پارالل، پیش تخته، تشک‌های محافظ، خرک حلقه، دار حلقه)

ـ سالن تیراندازی، زورخانه (عکس از زورخانه)، سالن ورزش‌های رزمی، سالن تنیس روی میز، سالن کشتی، سالن بدنسازی، زمین چمن طبیعی با ابعاد استاندارد برای مسابقات فوتبال، پیست دوومیدانی استاندارد مسابقه با هشت خط، چاله پرش، جایگاه پرتاب چکش و دیسک و زمین والیبال ساحلی استاندارد مسابقه

مجموعه آموزشی آبی هامون شامل استخر با استانداردهای آموزشی (۲۰*۱۰) سونا و جکوزی

دانشکده پزشکی

دانشکده پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان با ۲۳۰ نفر دانشجو از سال ۱۳۹۰ در رشته دکتری عمومی آغاز به کار کرد.

دانشکده پیراپزشکی با ۴۵۴ دانشجو، پرستاری در مقطع کارشناسی، مامایی در مقطع کارشناسی، علوم آزمایشگاهی در مقطع کارشناسی و روانشناسی بالینی در مقطع کارشناسی ارشد از دیگر دانشگاه‌های دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان است.

سالن‌های اجتماعات

سالن همایش‌های رازی با ظرفیت ۳۰۰ نفر در دانشکده پزشکی

سالن علامه حلی با ظرفیت ۲۸۵ نفر

سالن علامه مجلسی با ظرفیت ۱۰۰ نفر مسجد

سالن علامه طباطبایی با ظرفیت ۴۰ نفر

سالن پروفسور حسابی با ظرفیت ۴۰ نفر

کلینیک سلامت فرهیختگان

کلینیک سلامت فرهیختگان با زیربنای ۴۰۰ متر مربع از سال ۱۳۹۳ با هدف خدمت به عموم و کارکنان دانشگاه با امکانات قابل توجه راه‌اندازی شد.

 

این کلینیک در دو نوبت صبح و بعداز ظهر به خدمات درمانی می‌پردازد و خدمات آن عبارت است از خدمات پزشکی عمومی، خدمات پزشکی بانوان، خدمات اورژانسی شامل تزریقات، پانسمان و تزریقات، دندانپزشکی عمومی، گفتار درمانی، مشاوره و روانشناسی و فیزیوتراپی است.

خبرنامه الکترونیکی

برای دریافت خبرنامه های روابط عمومی دانشگاه ایمیل خود را در کادر ذیل وارد نمایید.

ارتباط با ما

ارتباط با روابط عمومی دانشگاه

  • تلفن مستقیم:05432225553

در رسانه‌ها

رویدادها و اخبار داشنگاه را در سایر رسانه‌ها همرسانی کنید.