اخبار

معاون پژوهشی واحد زاهدان:

دانشگاه باید با نیازمندی‎های جامعه به‎روز باشد

معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان در دومین جلسه کمیته تخصصی بررسی آسیبهای انسانی و محیطی ریزگردهای سیستان گفت: انتظار جامعه از دانشگاه این است که بتواند برابر با نیازمندیهای آن با رسالت آموزشی و پژوهشی خود همراه اجتماع باشد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان، دکتر احمد مهربان، دستیابی به نتیجه مطلوب را مستلزم همکاری و همراهی سازمانها و ارگانهای مختلف دانست و اظهار کرد: یک نهاد و موسسه به تنهایی نمیتواند به نتیجه مطلوب دست یابد و برای رسیدن به هدف و نتایج اثربخش باید همراه و همگام بود.

معاون پژوهشی واحد زاهدان افزود: دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان در راستای رسالتی که بر عهده داشت با رهنمودهای ریاست دانشگاه آزاد اسلامی استان "کمیته بررسی آسیبهای محیطی و انسانی ریزگردها در سیستان" را راهاندازی کرد.

این مسئول خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری این جلسات رسیدن به راهکارهای تاثیرگذار با کسب ایده از سوی سازمانها و ارگانهای زیربط است.

در بخش دیگری از این جلسه معاون برنامهریزی و اقتصاد دانش‌بنیان واحد زاهدان، گرد و غبار و ریزگرد را یکی از مهمترین بحرانهای سالهای اخیر دانست و اظهار کرد: یکی از بحرانهایی که کشور در سالهای اخیر بیشتر با آن مواجه بود، بحران گرد و غبار و ریزگرد است که در طی سالهای گذشته بحران ریزگرد در غرب کشور توجه مسئولان کشوری را بیش از گذشته به این موضوع جلب کرد.

محمدرضا نورا با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان با توجه به ماموریت خود در بحثهای دانش بنیان و ارائه راهکار علمی برای مسائل و مشکلات کشور اقدام به راهاندازی کمیته بررسی آسیبهای انسانی و محیطی ریزگردها در سیستان کرد، گفت: با توجه به رسالت دانشگاه، ریاست عالیه دانشگاه آزاد اسلامی دستور تشکیل کارگروه و کمیته در سازمان مرکزی را ارائه دادند که این کارگروه متشکل از اساتید دانشگاه و نمایندگان ادارات و سازمانهای زیربط است.

این مسئول افزود: این جلسات در تهران آغاز و تاکنون چندین جلسه تشکیل شده و متعاقب آن ریاست دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان با توجه به اینکه یکی از مشکلات استان ما ریزگرد و گرد و غبار است کمیتهای تخصصی را در راستای بررسی علمی و تخصصی این مسئله در استان تشکیل دادند که با حضور اعضای هیات علمی، همکاران و سازمانهای ذی‌ربط برای دستیابی به راهکارهای مناسب است.

وی عنوان کرد: برای مقابله با این مشکلات کارکردهای کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت ضروری است، تلفیق علم و اجرا در حقیقت میتواند موثرترین راهکار باشد اگر این تلفیق انجام شود موفق خواهیم شد با تجربیات و دانش در کنار هم به نتایج مناسب و مطلوب دست یابیم.

در ادامه این جلسه که با حضور نمایندگان سازمانهای منابع طبیعی، هواشناسی، محیط زیست، آب منطقه ای و ستاد بحران و حوادث استان مسائل و مشکلات بررسی و راهکارهایی ارائه شد و مقرر گردید در جلسه آتی درباره راهکارهای ارائه شده بحث و تبادل نظر شود

خبرنامه الکترونیکی

برای دریافت خبرنامه های روابط عمومی دانشگاه ایمیل خود را در کادر ذیل وارد نمایید.

ارتباط با ما

ارتباط با روابط عمومی دانشگاه

  • تلفن مستقیم:05432225553

در رسانه‌ها

رویدادها و اخبار داشنگاه را در سایر رسانه‌ها همرسانی کنید.