اخبار

در شب شهادت امام رضا (ع)

دو شهید گمنام در دانشگاه آزاد اسلامی زابل آرام گرفتند

پیکر پاک و مطهر دو شهید گمنام امروز سه‌شنبه بر روی دستان کارکنان، اعضای هیات علمی، دانشجویان و اقشار مردم شهیدپرور شهرستان زابل تشییع و در دانشگاه آزاد اسلامی به خاک سپرده شدند.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی زاهدان، پس از ورود پیکر پاک شهدا به دانشگاه آزاد اسلامی واحد زابل مراسم استقبال رسمی توسط گروه موزیک رزم نوازان نیروی انتظامی جمهوری اسلامی انجام و بعد از اقامه نماز پیکر این شهدا با احترام در این دانشگاه به خاک سپرده شد.

دکتر امین رضا کمالیان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان در حاشیه این مراسم در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی واحد زاهدان اظهار کرد: در شب شهادت امام رضا (ع)، امام مهربانی ها پیکر 2 شهید گمنام هشت سال دفاع مقدس در دانشگاه آزاد اسلامی واحد زابل آرام گرفت.

دبیر هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان افزود: دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یک محیط علمی، فرهنگی و آموزشی، پیشرو در ترویج و حفظ ارزش‌های دینی و اسلامی در استان سیستان و بلوچستان است و امروز واحد زابل به عنوان دومین دانشگاه آزاد اسلامی استان آرامگاه دو شهید گمنام قرار گرفت؛ امیدواریم حضور این شهدای گرانقدر در دانشگاه به ما کمک کند تا بهتر از گذشته رهرو این عزیزان باشیم و خانواده دانشگاه با حضور بر مزار پاک این بزرگواران بیش از پیش، ارزش‌های اسلامی و زندگی شهدای والای انقلاب اسلامی را به عنوان الگو و سرلوحه زندگی و برنامه های علمی، فرهنگی، اجتماعی و ... قرار دهند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان خاطرنشان کرد: دو شهید گمنام، فروردین 1392 در واحد زاهدان و امروز دو شهید گمنام دیگر در واحد زابل آرام گرفتند که این امر خود برگ زرینی بر کارنامه درخشان فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان بوده و باعث می شود این مجموعه عظیم آموزشی در راستای رسیدن به مطالبات رهبری بهتر از گذشته گام برداشته و به سرمنزل مقصود برسد.

این مسئول از استقبال گسترده و پرشور مردم و دانشگاهیان در مراسم تشییع و خاکسپاری این دو شهید گرانقدر قدردانی و تشکر کرد و به روابط عمومی گفت: از حضور چشمگیر و گسترده همه مسئولان، مدیران، دانشگاهیان و بویژه مردم شهیدپرور در مراسم تشییع و خاکسپاری شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد زابل که نشان دهنده بصیرت، نگاه بلند و معنوی و دلدادگی این بزرگواران به نظام و انقلاب اسلامی است، تشکر و قدردانی می کنم.

کمالیان با بیان اینکه شور و اشتیاق جوانان و دانشجویان برای حضور شهدای گمنام در دانشگاه آزاد اسلامی واحد زابل وصف ناپذیر است، عنوان کرد: به‌راستی این استقبال بی‌نظیر از شهدا نشان داد که فرهنگ ایثار و شهادت روزبه‌روز در وجود جوانان و قشر پویا و فعال جامعه زنده و پایدارتر بوده و خواهد ماند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد زابل هم با تسلیت ایام شهادت امام رضا)ع) به خبرنگار روابط عمومی گفت: با برکت حضور شهدای گرانقدر هشت سال دفاع مقدس، دانشگاه آزاد اسلامی واحد زابل مقدس تر از گذشته در مسیر رسیدن به اهداف مقدس نظام جمهوری اسلامی ایران قرار خواهد گرفت.

محمد مجوزی افزود: لازمه علم آموزی تعهد است و تخصص بدون تعهد در کشور اسلامی جایگاهی ندارد، حضور شهدا در دانشگاه باعث ایجاد روحیه شجاعت و تعهد در دانشجویان می شود تا نهال تنومند انقلاب اسلامی را با وجود تخصص آمیخته با تعهد به ثمر برسانند.

خبرنامه الکترونیکی

برای دریافت خبرنامه های روابط عمومی دانشگاه ایمیل خود را در کادر ذیل وارد نمایید.

ارتباط با ما

ارتباط با روابط عمومی دانشگاه

  • تلفن مستقیم:05432225553

در رسانه‌ها

رویدادها و اخبار داشنگاه را در سایر رسانه‌ها همرسانی کنید.