اخبار

در مراسم بزرگداشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در واحد زاهدان

دکتر سیدطه هاشمی: آیت‌الله هاشمی شخصیتی آینده‌نگر و بااستقامت بود

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: آقای هاشمی دارای یک هوش سیاسی و حافظه قوی و شخصیتی آینده‌نگر با وسعت دید بسیار بالا و انسان بااستقامتی بود.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی واحد زاهدان، دکتر سید طه هاشمی روز گذشته در مراسم بزرگداشت رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان، اظهار کرد: بخشی از ویژگی‌های آقای هاشمی مغفول واقع شده که لازم به یادآوری است.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: ما معتقد هستیم که اسلام دین خاتم و آخرین پیامبران و انبیا محمد مصطفی (ص) و ادیان الهی و آنچه که خداوند برای هدایت بشر تا قیامت لازم دارد در کتاب قرآن قرار داده شده و قرآن بدون تردید پاسخگوی همه نیازهای هدایتی بشر است.

وی ادامه داد: در قرآن به انسان توصیه شده است که باید با اعتدال حرکت کند و دچار افراط و تفریط نشود. کسانی که توانسته‌اند به درک آنچه خدا برای هدایت بشر قرار داده برسند، بسیار ارزشمند هستند.

هاشمی خاطرنشان کرد: بشر باید به مرتبه ای برسد که جانشین خداوند قلمداد شده و خود را به این مرحله کمال برساند. در طول تاریخ هم کسانی بر روی هدف خلقت تاکید و خود را به این مسیر نزدیک کرده‌اند.

عضو هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: یکی از کسانی که ما امروز برای مراسم بزرگداشت او گردهم آمده‌ایم آقای هاشمی هستند، رحلت ایشان بسیار دردناک بود، ایشان یار و برادر امین مقام معظم رهبری بود. آیت الله هاشمی قبل از انقلاب در بدترین شرایط شکنجه قرار داشتند و سال‌ها در زندان بودند و آنجا هم نقش مدیریتی داشتند و بسیار مورد وثوق حضرت امام (ره) بودند.

وی اضافه کرد: دانشگاه آزاد اسلامی معجزه آقای هاشمی بود؛ در شرایط جنگ، ایشان به فکر آینده جوانان بودند، از حدود 10 میلیون فارغ التحصیل بعد از جنگ، 5.5 میلیون نفر آن از دانشگاه آزاد هستند که این گام بسیار مهمی است.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: برخی افراد در بعضی موارد به ایشان ظلم کردند و ملت بزرگ ایران در روز تشییع نشان داد که چقدر فهم و شعورشان بیشتر است و با تمام تفکرهای متفاوت و دیدگاه های مختلف به صحنه آمدند.

هاشمی یادآور شد: بعد از تشییع امام امت ما این همه حضور بی مانند در مراسم تشییع جنازه را ندیده بودیم. مخالفان آیت الله هاشمی از این تشییع باید درس بگیرند که مخالفت ها گاهی بی اساس است و در حب و بغض ها تفکر کنند که به افراد جفا نشود.

این مسئول فرهنگی و دانشگاهی با بیان اینکه آقای هاشمی سمبل اعتدال بود، ادامه داد: یک درس هم باید دوستداران آقای هاشمی بگیرند که ایشان با علم و عقلانیت و سابقه مبارزاتی که داشتند از شاگردان نزدیک امام بودند. امام خمینی (ره) وقتی ظرفیت عظیم و فکر و قدرت مدیریت فردی را می دید به او اعتماد می کرد که این موضوع نسبت به آقای هاشمی صدق می‌کند.

هاشمی افزود: آیت‌الله هاشمی معتقد بود چتر انقلاب باید باز شود باید همه را زیر چتر انقلاب جمع کنیم و نگذاریم که از زیر این چتر افراد پراکنده شوند. ایشان رفاه مردم، توسعه کشور و آبادانی کشور را در سایه معنویت مدنظر قرار می‌داد.

امین رضا کمالیان دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان هم گفت: آیت الله هاشمی پدر معنوی دانشگاه آزاد اسلامی بود و با تاسیس این مجموعه عظیم آموزشی به عنوان یک پیشگام و کارآفرین وارد عرصه توسعه آموزش عالی شد و با اقدامات خود، تحولات گسترده‌ای در این عرصه صورت داد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان با بیان اینکه برگزاری مراسم بزرگداشت ارتحال آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی کمترین کار برای قدردانی از زحمات صادقانه، خالصانه و دلسوزانه ایشان است، عنوان کرد: استقبال پرشور از مراسم این فقید سعید نشان از همراهی و ادامه دادن راه ایشان توسط مردم شریف ایران اسلامی است.
در این مراسم آیت الله سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زاهدان، مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی امام جماعت اهل سنت زاهدان، مدیران سازمان‌ها، نهادها و ادارات استان سیستان و بلوچستان حضور داشتند.

خبرنامه الکترونیکی

برای دریافت خبرنامه های روابط عمومی دانشگاه ایمیل خود را در کادر ذیل وارد نمایید.

ارتباط با ما

ارتباط با روابط عمومی دانشگاه

  • تلفن مستقیم:05432225553

در رسانه‌ها

رویدادها و اخبار داشنگاه را در سایر رسانه‌ها همرسانی کنید.