اخبار

پیغام خطا

User warning: The following module is missing from the file system: captcha. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/iauzah/domains/iauzah.ac.ir/public_html/includes/bootstrap.inc).
به‌منظور سنجش توانایی و مهارت‌ دانشجویان صورت گرفت؛

رقابت ۲۶ دانشجو در آزمون صلاحیت‌های بالینی دانشگاه آزاد اسلامی زاهدان

آزمون سنجش صلاحیت‌های بالینی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان با شرکت ۲۶ نفر از دانشجویانی که در آستانه پایان دوره تحصیل پزشکی خود قرار دارند، برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از زاهدان، بیست و نهمین آزمون کشوری و سومین آزمون مستقل دانشکده پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان در  سنجش صلاحیت‌های بالینی با حضور سلطانعلی میر  دبیر هیئت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان برگزار شد.

میر در حاشیه بازدید از ایستگاه‌های آزمون صلاحیت‌های بالینی در جمع دانشجویان و استادان گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان با برخورداری از استادان مجرب و امکانات و تجهیزات پزشکی و پیراپزشکی توانسته فارغ‌التحصیلان با بنیه علمی  خوبی را تحویل جامعه بدهد.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان در آموزش پزشکی و پیراپزشکی حرف برای گفتن دارد، افزود: با توجه به کمبود پزشک و پرستار در استان سیستان و بلوچستان امیدواریم که این دانشگاه برای رفع  نیاز پرستار و پزشک با توجه به نقاط قوت موجود دانشگاه آزاد اسلامی استان گام مؤثری را بردارد و روزی فرابرسد که با فارغ‌التحصیلان این دانشگاه نیازی به جذب پزشک از سایر استان‌های کشور نداشته باشیم؛  بلکه نیاز کشورهای همسایه که شدیداً نیاز به نیروی انسانی پزشک و پرستار  دارند را نیز تأمین کنیم.

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان و واحد زاهدان از خدمات و تلاش‌های حوزه معاونت پزشکی، استادان و کارکنان  در برگزاری آزمون صلاحیت‌های بالینی قدردانی کرد.

آزمون سنجش صلاحیت‌های بالینی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان با شرکت تعداد ۲۶ نفر از دانشجویانی که در آستانه پایان دوره تحصیل پزشکی خود قرار دارند، برگزار شد.

سنجش توانایی‌ها و مهارت‌های قضاوت و استدلال بالينی که منتج به اخذ تصمیم درست پزشکان جوان در مدیریت بیماری  است، هدف غایی این آزمون است

بیست و نهمین آزمون صلاحیت‌های بالینی در دو گروه دانشجویی و تعداد ۱۵ ایستگاه مشتمل بر ۱۲ ایستگاه سؤال و سه ایستگاه استراحت با حضور اعضای کمیته علمی و استادان ممتحن (آزمونگر) برگزار شد.

سالن مهارت‌های بالینی دانشکده پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان با مساحتی بالغ بر ۳۱۵ متر مربع، دی ۹۸ تجهیز شد و امکانات و تجهیزات کافی  را مشتمل بر مولاژها، وسایل کمک آموزشی و دوربین‌های مداربسته برای برگزاری آزمون صلاحیت‌های بالینی در تمام مقاطع و رشته‌های تحصیلی پزشکی و علوم پزشکی را داراست و آمادگی برگزاری این دست آزمون‌ها را در همه سطوح مرتبط  دارد.

مسعود کرمان ساروی معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان در آیین آغاز این آزمون در سخنانی کوتاه آرزوی موفقیت دانشجویان را در امتحان صلاحیت‌های بالینی از خداوند متعال خواستار شد.

 

خبرنامه الکترونیکی

برای دریافت خبرنامه های روابط عمومی دانشگاه ایمیل خود را در کادر ذیل وارد نمایید.

ارتباط با ما

ارتباط با روابط عمومی دانشگاه

  • تلفن مستقیم:05432225553

در رسانه‌ها

رویدادها و اخبار داشنگاه را در سایر رسانه‌ها همرسانی کنید.