اخبار

در جلسه شورای فرهنگی دانشگاه مطرح شد

عزم جدی دانشگاه آزاد اسلامی سیستان وبلوچستان براجرای برنامه‎های فرهنگی/انتصاب مشاور ریاست دانشگاه در امور بانوان

دانشگاه آزاد اسلامی سیستان وبلوچستان به منظور پیشبرد اهداف فرهنگی خود در نظر دارد تا حمایت های ویژهای از اجرای برنامه های فرهنگی و مذهبی در کلیه واحدهای دانشگاهی خود داشته باشد.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی دانشگاه، دکتر سلطانعلی میر در جلسه شورای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان از عزم جدی دانشگاه بر اجرای پرمحتواتر و باقوتتر برنامههای فرهنگی در کلیه واحدهای استانی دانشگاه خبر داد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان افزود: به حمدلله در حال حاضر فضای برگزاری برنامههای فرهنگی به خوبی در دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شده و دیگر هیچ عذری برای کم کاری در این حوزه پذیرفته نیست؛ همگان انتظار دارند تا شاهد قوت بخشی جدی مباحث فرهنگ در کلیه واحدها و مراکز دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی سیستان وبلوچستان باشیم.

دبیر هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: تشکلهای اسلامی و سیاسی دانشجویی باید مورد حمایت قرار گیرند و فضا برای راهاندازی تشکلهای جدید نیز مهیا شود و تمامی این تشکلها مورد حمایت قرار گیرند و محتواهای فکری و لجستیکی لازم به آنها ارائه شود.

این مسئول دانشگاهی اظهار کرد: لازم است به منظور ثمربخش شدن برنامههای فرهنگی دانشگاه، تقویم زمانی سالیانه برنامهها در سطح استان تدوین و به صورت دقیق مورد اجرا قرار بگیرد تا شاهد موازی کاری و اجرای برنامههای تکراری در چند واحد نباشیم و هر روز به نوآوری و خلاقیت برنامهها افزوده شود.

وی تصریح کرد: دانشجویانی که در دانشگاه آزاد اسلامی سیستان وبلوچستان تحصیل میکنند از نیروهای جوان، خوشفکر و خوشآتیه هستند که به همین منظور باید از سوی اساتید و پرسنل دانشگاه مورد تکریم و احترام واقع شوند و نوع برخورد اساتید و کادر اجرایی دانشگاه به نحوی نباشد که موجبات دلخوری دانشجویان را فراهم کند.

سرپرست داشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان بیان کرد: پیشنهاد میشود که کلیه واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی استان سلسله همایشهایی را در دهه فجر انقلاب اسلامی با موضوع "40سال، 40پیروزی" برگزار کنند و در این همایشها، برنامهها و اقدامات انجام شده دانشگاه در طول این دههها به عموم گزارش داده شود و حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی نیز در بخش تولید محتوا و خوراک دهی فرهنگی ایفای نقش داشته باشد.

میر بیان کرد: اگر بخواهیم برنامههای فرهنگی موثر و اثربخشی داشته باشیم باید تمرکز و محور فعالیتها در یک نقطه باشد که در همین راستا پیشنهاد میشود دبیرخانه مرکزی دائمی برنامه های فرهنگی استان دایر شود تا امور اجرایی و برنامهریزی برنامهها از این طریق و پس از تایید کمیسیونهای تخصصی به اجرا درآید و این برنامه ها باید پا را از داخل محیط دانشگاهی فراتر گذاشته و به عموم مردم نیز اطلاع رسانی شود که در این بخش نیز رایزنی هایی با صداوسیما و برخی رسانه ها انجام شده است.

این مسئول دانشگاهی ابراز داشت: برپایی نمازهای جماعات در خوابگاهها، مشاورههای تخصصی برای خوابگاهیان، ارتباطگیری نزدیک و دوستان با این دانشجویان، دعوت از سخنرانان مذهبی جوانپسند و تسهیل صدور مدارک فارغالتحصیلی جزو برنامههای دیگری است که باید اجرای آن در دستور کار باشد.

وی گفت: فضای فیزیکی و بصری دانشگاه نیز باید رنگ و بوی بیشتری از فرهنگ و قرآن و اهل بیت به خود بگیرد و این کار تنها بر عهده معاون فرهنگی و نهاد نمایندگی ولی فقیه نیست و همگان باید در این امر سهیم باشند.

وی تصریح کرد: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باید به طوری جدی در برنامههای کاری دانشگاه باشد چرا که نسل امروز آماده و تشنه شنیدن رشادتها و دلاورمردی رزمندگان دوران 8سال جنگ تحمیلی است که اگر در این زمینه اساتید دانشگاه نیز زمانی از وقت کلاس خود را به این موضوع اختصاص دهند طبیعتاً شاهد برکات و خیرات بسیاری خواهیم بود.

در بخش دیگری از این جلسه خانم دکتر زینب هاشمیباغی عضو هیات علمی گروه جامعهشناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان به عنوان مشاور ریاست دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان در امور بانوان معرفی شد.

خبرنامه الکترونیکی

برای دریافت خبرنامه های روابط عمومی دانشگاه ایمیل خود را در کادر ذیل وارد نمایید.

ارتباط با ما

ارتباط با روابط عمومی دانشگاه

  • تلفن مستقیم:05432225553

در رسانه‌ها

رویدادها و اخبار داشنگاه را در سایر رسانه‌ها همرسانی کنید.