اخبار

دکتر رهبر در پیامی به همایش ملی قیام عاشورا از دیدگاه اهل سنت:

فرهنگ عاشورا ندای وحدت و همدلی در مبارزه با طاغوت‌ است

پیام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به چهارمین همایش ملی قیام عاشورا از دیدگاه اهل سنت توسط رضا کمالیان رییس دانشگاه آزاد زاهدان قرائت شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، در متن پیام دکتر رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به چهارمین همایش ملی قیام عاشورا از دیدگاه اهل سنت آمده است:

خلق و پاسداشت الگوهای اخلاقی در تاریخ از موهبت‌های عظیم معنوی و ارزشی در یک جامعه و فرهنگ است، آفرینش صحنه‌های بی تکرار فداکاری،ظلم ستیزی،شهادت و ایثار رستاخیزی برای حیات و استمرار روح مبارزه و تلاش برای احقاق حق و معنویت گرایی به شمار می آید.

عاشورا معنی واقعی تمام این رادمردی‌ها و صلابت‌ها در بیکران ذهن و زبان و اندیشه‌های متعارض بشری در کشاکش قرون و اعصار بوده و سنگ بنای نگاهی دوباره به ماهیت وجودی انسان در مناسبات پر پیچ خم عاطفی، اخلاقی، معنوی و مادی بشر گرفتار آمده در مادی‌گرایی و دنیا پرستی است.

فرهنگ عاشورا آیینه تمام نما و اسوه جاودان روایت زندگی متعالی برای هر زبان، نژاد، مذهب و قومیت محسوب می‌شود و ندای وحدت و همدلی در بین فرق اسلامی در مبارزه با طاغوت‌ها و شیاطین در لحظات حساس تاریخی بوده و خواهد ماند.

چهارمین همایش ملی قیام عاشورا از دیدگاه اهل سنت که به کوشش و همت دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان برگزار می‌شود، گامی بزرگ جهت گرامیداشت این حماسه جاودان و نوایی وحدت بخش برای استمرار حق طلبی و حق‌جویی در سراسر جهان اسلام فارغ از هر گونه نگاه مذهبی به شمار می آید.

امیدوارم این سلوک ربانی و حرکت تاریخی زمینه ساز بنیانی علمی و عملی برای همه دانشجویان، استادان، فرهیختگان و دانشگاهیان در عرصه های مختلف زندگی باشد و تاسی از فرهنگ غنی عاشورا مبداء تحولی معنوی در جامعه علمی کشور محسوب شود.

خبرنامه الکترونیکی

برای دریافت خبرنامه های روابط عمومی دانشگاه ایمیل خود را در کادر ذیل وارد نمایید.

ارتباط با ما

ارتباط با روابط عمومی دانشگاه

  • تلفن مستقیم:05432225553

در رسانه‌ها

رویدادها و اخبار داشنگاه را در سایر رسانه‌ها همرسانی کنید.