اخبار

پیغام خطا

User warning: The following module is missing from the file system: captcha. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/iauzah/domains/iauzah.ac.ir/public_html/includes/bootstrap.inc).
مولوی سلامی:

قیام امام حسین‌(ع) حکومت اسلامی را از انحراف نجات داد

نماینده اهل سنت مردم استان سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: امام حسین علیه‌السلام با قیام خود از انحرافات و فساد در حکومت اسلامی جلوگیری کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از زاهدان، مولوی نظیر احمد سلامی در هفتمین همایش «قیام امام حسین علیه‌السلام از دیدگاه اهل سنت» که در سالن اجتماعات نهاد نمایندگی رهبری در اهل سنت زاهدان برگزار شد، اظهار کرد: امام حسین علیه‌السلام برای جلوگیری از خروج حکومت از مسیر اصلی و انحرافاتی که در حکومت به‌وجود آمده بود، قیام کرد.

وی با بیان اینکه اگر قیام حضرت اباعبدالله‌الحسین علیه‌السلام نبود، انحراف‌ها و فسادها در حکومت یزید مشروعیت پیدا می‌کرد، اضافه کرد: در حقیقت تفاوت عمده‌ای بین حکومت‌های قبل و بعد از یزید به وجود آمده و خداپرستی جای خود را به مادیات داده بود.

نماینده اهل سنت مردم استان سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: توجه به نیازهای مردم، خداجویی، عدالت و حفظ بیت‌المال در حکومت یزید کنار گذاشته شده بود و خودکامگی، تبعیض و  بداخلاقی در این حکومت موج می‌زد.

سلامی تبیین کرد: از جمله فضائل اخلاقی امام حسین علیه‌السلام روح پاک و معنویت آن حضرت بود، ایشان لحظه‌ای از یاد خدا غافل نمی‌شد و اوقاتش را به عبادت پروردگار و ذکر دعا و قرائت قرآن می‌گذرانید.

وی مطرح کرد:  با گذشت ۱۴۰۰ سال هنوز هم پیام امام حسین علیه‌السلام جهانی و آرمان‌‏هایش زنده است و همگان به عنوان الگو از مکتب امام حسین ایشان بهره‌برداری می‌کنند.

 

خبرنامه الکترونیکی

برای دریافت خبرنامه های روابط عمومی دانشگاه ایمیل خود را در کادر ذیل وارد نمایید.

ارتباط با ما

ارتباط با روابط عمومی دانشگاه

  • تلفن مستقیم:05432225553

در رسانه‌ها

رویدادها و اخبار داشنگاه را در سایر رسانه‌ها همرسانی کنید.