اخبار

پیغام خطا

User warning: The following module is missing from the file system: captcha. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/iauzah/domains/iauzah.ac.ir/public_html/includes/bootstrap.inc).
میر تأکید کرد؛

لزوم تأسیس هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای در جوار دانشکده‌های مهارت و کارآفرینی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان، خواستار تأسیس هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای در جوار دانشکده‌های مهارت، کارآفرینی و واحدهای دانشگاهی با توجه به دستورالعمل‌های آموزش و پرورش و سما شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از زاهدان، سلطانعلی میر در نشست با محمد شاه‌حسینی سرپرست امور راهبری و پایش کیفیت معاونت آموزش‌های عمومی و مهارتی سازمان سما به تشریح ظرفیت‌ها و توانایی‌های دانشگاه آزاد اسلامی در استان سیستان و بلوچستان پرداخت.

وی اظهار کرد: سیاست‌گذاری راهبردی رشته‌ها باید براساس آمایش منطقه‌ای به‌صورت استراتژیک و نگاه آینده‌پژوهی و مهارت‌محور باز تعریف شود، به طوری که افراد ماهر، کاردان و دارای مهارت تربیت و وارد جامعه شوند تا دغدغه شغل و کار نداشته باشند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان با تأکید بر اقتضائات مأموریت‌گرایی دانشگاه و نظام‌نامه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و مهارتی قول حمایت همه‌جانبه از برنامه‌های مطرح شده در حوزه مهارتی را در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان به مسئولان سازمان سما داد.

مأموریت معاونت مهارتی سما براساس نظام‌نامه آموزش‌های فنی وحرفه‌ای دانشگاه آزاد

میر، تأسیس هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کارودانش در جوار دانشکده‌های مهارت، کارآفرینی  و واحدهای دانشگاهی را با توجه به دستورالعمل‌های آموزش و پرورش و سما و پشتیبانی همه‌جانبه از تجهیزات، کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌های واحدها خواستار شد.

سرپرست امور راهبری و پایش کیفیت معاونت مهارتی سازمان سما نیز به تشریح مأموریت معاونت مهارتی براساس نظام‌نامه آموزش‌های فنی وحرفه‌ای و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی پرداخت.

شاه‌حسینی درباره تبدیل و ارتقای آموزشکده‌های سما به دانشکده مهارت و کارآفرینی، مدرسه عالی مهارت و فعالیت‌های کاربنیان، تأسیس مرکز مدیریت مهارت‌آموزی، مشاوره شغلی و هنرستان‌های همجوار با دانشکده‌ها توضیحاتی را ارائه کرد.

وی بیان کرد: مهم‌ترین مصوبات این جلسه در اختیار گذاشتن فضای مناسب برای انتقال دانشکده به داخل واحدهای دانشگاه آزاد، پشتیبانی همه‌جانبه تجهیزات، امکانات و آزمایشگاه‌های واحدها برای رشته‌های موجود و جدید، تأسیس مدرسه عالی مهارتی و هنرستان فنی و کارودانش در جوار دانشکده‌های مهارت و کارآفرینی بود.

 

خبرنامه الکترونیکی

برای دریافت خبرنامه های روابط عمومی دانشگاه ایمیل خود را در کادر ذیل وارد نمایید.

ارتباط با ما

ارتباط با روابط عمومی دانشگاه

  • تلفن مستقیم:05432225553

در رسانه‌ها

رویدادها و اخبار داشنگاه را در سایر رسانه‌ها همرسانی کنید.