اخبار

خسروی عنوان کرد؛

محافظت ۴۰ ساله انقلاب ایران از حکومت الهی و اسلامی

عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی زاهدان گفت: فقط انقلاب اسلامی ایران است که توانسته حکومتی الهی و اسلامی برپا و ۴۰ سال از آن محافظت کند.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خاش خاش، احمدعلی خسروی صبح چهارشنبه در همایش ۴۰ سال انقلاب ۴۰ سال پایداری که در دانشگاه آزاد اسلامی زاهدان برگزار شد، گفت: در طول تاریخ اسلام، پس از دوران پیامبر اسلام (ص) و خلفای راشدین به عدد انگشتان دست نمی‌توان حکومتی الهی و اسلامی را یافت که توانسته باشد حکومتی مردمی بر پایه اسلام و قرآن و سیره پیامبر و ائمه اطهار بنا کرده باشد و فقط انقلاب اسلامی ایران است که توانست این امر را محقق کرده و ۴۰ سال از آن محافظت کند.

وی افزود: انقلاب اسلامی در شرایطی به پیروزی رسید که رژیم شاه بزرگ‌ترین ارتش و نیروی نظامی منطقه را داشت و از حمایت گسترده شرق و غرب برخوردار بود. هیچ‌یک از سرویس‌های اطلاعاتی دنیا در آن زمان اعم از ساواک، موساد، سیا و ... یک درصد هم به ذهنشان خطور نمی‌کرد که رژیم شاه دچار سرنگونی شود؛ اما این معجزه رخ داد و انقلاب اسلامی به رهبری حکیمانه امام خمینی (ره) به پیروزی رسید.

عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی زاهدان بیان کرد: در طول این ۴۰ سال عمر انقلاب دشمنان نظام هر اقدامی که توانستند برای شکست دادن انقلاب انجام دادند؛ اما این رهبری حکیمانه حضرت امام خمینی (ره) و خلف صالحش مقام معظم رهبری بود که تمامی نقشه‌های دشمنان را نقش بر آب کرد و این رمز پیروزی و ماندگاری انقلاب است.

خسروی افزود: ایران پیشرفت‌های زیادی در همه زمینه‌ها کرده که بسیاری از معادلات جهانی را برهم زده و از همین رو استکبار جهانی ایران را خطری بزرگ بر سر راه منافع خود می‌داند. مشکل آمریکا با ما نه بر سر انرژی هسته‌ای است و نه مسئله موشکی مشکل آمریکا با ایران بر سر استقلال سیاسی و اقتدار و عزت ایران است.

وی ادامه داد: ایران اسلامی در طول این سال‌ها همواره مقابل زیاده‌خواهی استکبار و در رأس آنان آمریکای جهان‌خوار جانانه مقاومت کرده و هیچ‌گاه سر خم نکرده است.

عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی زاهدان بیان کرد: اگر ابتدای انقلاب آمریکا را از ایران بیرون راندیم اکنون پس از گذشت ۴۰ سال از انقلاب توانسته‌ایم آمریکا را از منطقه بیرون کنیم. امروز قدرت و نفوذ ایران در کشورهای منطقه بیش از پیش فزونی یافته تا جایی‌که در بسیاری از موارد توانسته آمریکا را از رسیدن به اهدافش در منطقه ناکام بگذارد.

خسروی بیان کرد: دشمنان در طول این سال‌ها با شیوه‌های مختلف اعم از جنگ داخلی و فعالیت‌های تجزیه‌طلبانه، جنگ‌های قومی و قبیله‌ای و دامن‌زدن به اختلافات مذهبی، عملیات خرابکاری و انتحاری و راه‌اندازی جنگ‌های نیابتی و ایجاد گروه‌های تکفیری سعی در ایجاد تفرقه بین اقوام و مذاهب مختلف به‌ویژه شیعه و سنی را داشتند و عملیات کور و حرکت تروریستی اخیر در چابهار هم از همین فعالیت‌ها بود.

وی افزود: جنگ و آشوب در سوریه که قرار بود در مدت سه ماه موجب سرنگونی حکومت بشار اسد شود با هوشمندی و درایت مقام معظم رهبری و نظام مقدس جمهوری اسلامی در انتقال سنگر مقاومت به خارج از مرزهای ایران اسلامی و رشادت‌های مدافعان حرم به نتیجه نرسید و این نقشه دشمنان نیز نقش بر آب شد و امروز به یمن اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی و جبهه مقاومت، خیابان‌های دمشق پایتخت سوریه از خیابان‌های پاریس پایتخت فرانسه در قلب اروپا امن‌تر است.

عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی زاهدان گفت: انقلاب اسلامی ۴۰ سال پرفراز و نشیب را باعزت و اقتدار پشت سر گذاشته و در سایه الطاف الهی و رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری همچنان باقدرت به راه خود ادامه خواهد داد تا پرچم این انقلاب را به دست صاحب اصلی‌اش مهدی موعود (عج) بسپارد.

اجرای سرود و همخوانی و تجلیل از پژوهشگران و نویسنگان برتر و قدردانی از تعدادی از خانواده شهدا و ایثارگران از برنامه‌های جنبی این همایش یکروزه بود.

همایش چهل سال انقلاب، چهل سال پایداری به مناسبت چهل سالگی انقلاب اسلامی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خاش با حضور حجت‌الاسلام غلامرضا دهقان نماینده ولی فقیه و امام جمعه خاش، محمدعلی قهرمانی معاون سیاسی اجتماعی فرماندار خاش، حسن فضلی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان خاش، احمدعلی خسروی رزمنده و جانباز دوران دفاع مقدس و عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان، بهروز رومیانی مسئول برگزاری همایش‌های دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان، ائمه جمعه و جماعات، جمعی از مدیران و مسئولان دستگاه‌های اجرایی و معتمدان و دانشجویان  برگزار  شد.

خبرنامه الکترونیکی

برای دریافت خبرنامه های روابط عمومی دانشگاه ایمیل خود را در کادر ذیل وارد نمایید.

ارتباط با ما

ارتباط با روابط عمومی دانشگاه

  • تلفن مستقیم:05432225553

در رسانه‌ها

رویدادها و اخبار داشنگاه را در سایر رسانه‌ها همرسانی کنید.