اخبار

با رویکرد محرومیت‌زدایی؛

مراکز دانشگاه آزاد در سیستان و بلوچستان راه‌اندازی شد

رئیس دنشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان محرومیت‌زدایی در این دیار را در گرو توسعه فرهنگی بیان کرد و گفت: مراکز آموزشی در مناطق محروم استان دایر شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از زاهدان، سلطانعلی میر ظهر امروز در پنجمین همایش بین‌المللی قیام تاریخی عاشورا از دیدگاه اهل‌سنت که با حضور شخصیت‌های برجسته داخلی و خارجی اهل‌سنت در چابهار برگزر شد، اظهار داشت: دانشگاه آزاد سیستان و بلوچستان مأموریت ویژه‌ای در این استان دارد، معتقدیم توسعه و محرومیت‌زدایی در سیستان و بلوچستان در گرو توسعه فکری و فرهنگی است.

وی افزود: در راستای مأموریت دانشگاه آزاد مراکز آموزشی دانشگاه در نقاط مختلف سیستان و بلوچستان و به‌ویژه نقاط محروم بلوچستان همچون میرجاوه، کنارک و دلگان توسعه پیدا کرده و تأسیس شده است.

رئیس دانشگاه آزاد استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: یکی‌ از اهداف اصلی ما برای توسعه فکری و فرهنگی، برگزاری همایش‌هایی با محوریت اهل‌سنت است؛ بر همین مبنا امسال برای پنجمین سال پیاپی همایش بین‌المللی قیام تاریخی عاشور از دیدگاه اهل‌سنت را برای نخستین بار به‌صورت بین‌المللی برگزار کردیم و از حدود ۶ ماه پیش مقدمات همایش را آماده کردیم.

وی با تشکر از حضور میهمانان بین‌المللی کشورهای پاکستان و عمان در این همایش، تأکید کرد: میهمان ویژه این مراسم مولانا شیخ هیثم بن داد کریم بن شمبیه البلوشی از متفکران و نخبگان فقه اهل‌سنت کشور عمان و حضور چنین میهمانی نشان‌دهنده جایگاه ویژه قیام عاشورا نزد اهل‌سنت است.

میر گفت: تا پایان سال همایش استانی وحدت نیز به‌میزبانی و حمایت دانشگاه آزاد سیستان و بلوچستان با حضور شخصیت‌های برجسته اهل‌سنت برگزار خواهد شد که در سال‌های آینده به‌سمت ملی و بین‌المللی شدن همچون این همایش پیش خواهد رفت.

خبرنامه الکترونیکی

برای دریافت خبرنامه های روابط عمومی دانشگاه ایمیل خود را در کادر ذیل وارد نمایید.

ارتباط با ما

ارتباط با روابط عمومی دانشگاه

  • تلفن مستقیم:05432225553

در رسانه‌ها

رویدادها و اخبار داشنگاه را در سایر رسانه‌ها همرسانی کنید.