اخبار

با حضور مسئولان صورت گرفت؛

مرکز رشد واحدهای فناور واحد خاش افتتاح شد/ بهره‌برداری از نهالستان 7 هزار متر مربعی و گلخانه شیشه‌ای

مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد خاش در حاشیه شورای تخصصی پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان بلوچستان با حضور جمعی از مسئولان افتتاح شد.

به گزارش خبرنگاردانشگاه آزاد اسلامی واحد خاش، این مرکز که با حضور دکتر سلطانعلی میر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان افتتاح شد، شامل 6 هسته فناور بوده که با حمایت مرکز رشد واحد خاش شروع به فعالیت کرده‌اند و فعالیت در زمینه تراش سنگ‌های زینتی، سوزن‌دوزی، فرآوری گیاهان دارویی، هسته رباتیک و... را در بر می‌گیرد.

میر در حاشیه این مراسم در گفت‌وگو با خبرنگارروابط عمومی دانشگاه، یکی از رسالت‌های دانشگاه در کنار امر تعلیم وتربیت را توجه به شرایط کشور و مساله محور بودن دانشگاه در راستای حل مشکلات جامعه دانست.

وی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در راستای کمک به اقتصاد مقاومتی و حمایت از ایده ها و خلاقیت جوانان این مرز و بوم اقدام به راه اندازی مراکز رشد کرده است تا به این وسیله هم در راستای ایجاد شغل گامی برداریم و هم ثروت مبتنی بر علم و دانش و فن را داشته باشیم تا کمکی برای معیشت مردم باشد.

نهالستان 7000 متر مربعی و گلخانه شیشه‌ای با متراژ 300 متر مربع با ظرفیت تولید سالانه 60000 نهال مثمر و غیر مثمر نیز در واحد خاش به بهره‌برداری رسید.

این گلخانه می‌تواند علاوه بر تامین نیاز واحد پاسخگوی نیاز سایر دستگاه ها و نهادها از جمله شهرداری، اداره منابع طبیعی و جهاد کشاورزی باشد و برای کسب درآمدهای غیر شهریه ای برای دانشگاه موثر واقع شود.

خبرنامه الکترونیکی

برای دریافت خبرنامه های روابط عمومی دانشگاه ایمیل خود را در کادر ذیل وارد نمایید.

ارتباط با ما

ارتباط با روابط عمومی دانشگاه

  • تلفن مستقیم:05432225553

در رسانه‌ها

رویدادها و اخبار داشنگاه را در سایر رسانه‌ها همرسانی کنید.