اخبار

پیغام خطا

User warning: The following module is missing from the file system: captcha. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/iauzah/domains/iauzah.ac.ir/public_html/includes/bootstrap.inc).
دکتر نفر در دانشگاه آزاد زاهدان:

مشکلات و موانع جذب هیأت علمی در حوزه پزشکی برطرف شده است/ تأسیس رشته های جدید پیراپزشکی

معان علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: تأسیس رشته های جدید پیراپزشکی یکی از شرایط مطلوب برای جذب دانشجو و همچنین پرورش نیروهای کارآمد در هر منطقه است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از واحد زاهدان، جلسه شورای اداری دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان با حضور دکتر محسن نفر معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

دکتر نفر در این جلسه با تأکید بر ارتقای سطح کیفی و کمی رشته های پزشکی و پیراپزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: باید هرم هیأت علمی در حوزه علوم پزشکی ترمیم و اصلاح شود.

وی با بیان اینکه نمی توانیم با استفاده از اساتید حق التدریس نسبت به رفع کمبودها به خصوص اساتید در رشته های پزشکی و پیراپزشکی اقدام کنیم، اظهار داشت: لازم است نگاه متفاوتی به جذب اساتید در حوزه پزشکی داشته باشیم. خوشبختانه مشکلات و موانع جذب هیأت علمی در حوزه پزشکی برطرف شده است.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان باید تأسیس بیمارستان را در اولویت کاری خود قرار دهد، خاطرنشان کرد: تأسیس رشته های جدید پیراپزشکی یکی از شرایط مطلوب برای جذب دانشجو و همچنین پرورش نیروهای کارآمد در هر منطقه است.

همچنین دکتر سلطانعلی میر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان در این جلسه گفت: این دانشگاه تنها مجموعه آموزشی استان است که دارای ۳۸ واحد، مرکز و پردیس آموزشی و مدارس سماست که توانسته نقش بسزایی در تأمین نیروی انسانی ایفا کند، به طوری که 110 هزار فارغ التحصیل و 30 هزار دانشجوی در حال تحصیل گویای این نقش است.

وی اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان توانسته در حوزه پزشکی و پیراپزشکی در راستای تأمین نیروی انسانی کادر درمانی در استان گام مؤثری بردارد.

دکتر مسعود کرمان معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان نیز در این جلسه از ایجاد شرایط مناسب برای افزایش سطح کمی و کیفی تحصیلی و علمی دانشجویان خبر داد و گفت: ایجاد کمیته تحقیقات از اقداماتی است که در جهت ارتقاء سطح علمی دانشجویان و اساتید انجام شده است.

دکتر کرمان درخصوص پایان نامه های دانشجویی خاطرنشان کرد: دانشجویان موضوع پایان نامه خود را با توجه به نیازمندی های استان و براساس طرح آمایش سرزمین و حوزه جغرافیایی استان انتخاب می کنند.

 

لازم به ذکر است دکتر نفر و هیأت همراه با حضور در مزار شهدای گمنام با آرمان های هشت سال دفاع مقدس تجدید بیعت کردند.

خبرنامه الکترونیکی

برای دریافت خبرنامه های روابط عمومی دانشگاه ایمیل خود را در کادر ذیل وارد نمایید.

ارتباط با ما

ارتباط با روابط عمومی دانشگاه

  • تلفن مستقیم:05432225553

در رسانه‌ها

رویدادها و اخبار داشنگاه را در سایر رسانه‌ها همرسانی کنید.