اخبار

پیغام خطا

User warning: The following module is missing from the file system: captcha. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/iauzah/domains/iauzah.ac.ir/public_html/includes/bootstrap.inc).
امام جمعه زاهدان:

مکتب امام حسین(ع) معیار تشخیص حق از باطل است/ بیداری اسلامی سرمنشأ مبارزه با ظلم

امام جمعه زاهدان گفت: قیام امام حسین علیه‌السلام که نماد تشخیص حق از باطل است، هر سال درس جدیدی برای جهانیان و اوضاع آشفته‌ آن می‌دهد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از زاهدان، شیخ مصطفی محامی در هفتمین همایش «قیام امام حسین علیه‌السلام از دیدگاه اهل سنت» که در سالن اجتماعات نهاد نمایندگی رهبری در اهل سنت برگزار شد، اظهار کرد: مکتب عاشورا و قیام امام حسین علیه‌السلام هر سال درس جدیدی برای جهانیان و اوضاع آشفته‌  آن که هیچ بشری از آن در امان نیست، دارد.

وی اضافه کرد: درس‌های عاشورا جامع و  جهانی  است که نمود آن امر به معروف و نهی از منکر،  عمل به سیره پیامبر اکرم صلی‌الله و علیه و آله و سلم،  اصلاح امت، احیا سیره نبوی و مبارزه با ظلم فساد است.

امام جمعه زاهدان عنوان کرد: صبر، مقاومت و ازخودگذشتگی  پیامی به همه جوامع  است تا بدانند خون بر شمشیر پیروز بوده و بیداری اسلامی سرمنشأ مبارزه با ظلم و استکبار است.

نور امام حسین(ع) میان غیرمسلمانان هم  پرتوافکنی می‌کند

محامی ادامه داد: امام حسین علیه‌السلام نه‌ تنها در جامعه اسلامی به‌عنوان یک رهبر هدایتگر بین مسلمانان، بلکه میان غیرمسلمانان هم  پرتوافکنی می‌کند.

امام جمعه زاهدان بیان کرد: بسیاری از مبارزان علیه ظلم از امام حسین علیه‌السلام درس گرفتند و از او به عنوان یک الگو یاد می‌کنند.

 

محامی افزود: قیام عاشورا درس‌ها و پیام‌هایی را برای جامعه اسلامی  و بشریت ارائه کرد که از طریق آنها می‌توان وحدت را در جامعه تحکیم بخشید و جامعه را به سوی پیشرفت و تعالی هدایت کرد.

وی توضیح داد: تأثیر حادثه عاشورا در جوامعی که قیام عاشورا را ارج نهادند، دیده شده و مردم ایران هم از این فرهنگ غنی بهره‌برداری و در رکاب امام خمینی(ره) در برابر ظلم طاغوتیان ایستادگی و به جهانیان ثابت کردند که مقاومت، صبوری و عزت را از قیام عاشورا به‌دست آورده‌اند.

شیعه و سنی به تأسی از قیام امام حسین‌(ع) مقابل ظلم ایستاده‌اند

امام جمعه زاهدان تأکید کرد: امروز جبهه مقاومت اعم از شیعه و سنی در کشورهای مختلف به تأسی از قیام امام حسین علیه‌السلام مقابل ظلم ایستاده‌اند و  ایران، افغانستان، عراق، فلسطین و یمن بنیاگذاران  مقاومت در منطقه هستند.

محامی گفت: در گام دوم انقلاب اسلامی باید اهداف انقلاب، تحکیم فرهنگ عاشورا، بازیابی قدرت و شوکت اسلامی مدنظر قرار گیرد تا دل‌های پاک و جان‌های تشنه‌ای که از غرب خسته به‌‌دنبال دین و اسلام هستند با معنویت و فرهنگ عاشورا ارتباط برقرار کنند.

وی یادآور شد: باید از ظرفیت نخبگان، اندیشمندان، بانوان و ابزاری نظیر رسانه‌ها، فضای مجازی و هنر که می‌تواند مروّج دین باشد استفاده کنیم.

هفتمین همایش «قیام تاریخی عاشورا از دیدگاه اهل سنت» به‌طور رسمی با قرائت پیام دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و برگزاری پنل‌های علمی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان از امروز آغاز شد.

این مراسم با حضور میهمانان داخلی و خارجی و سخنرانانی از کشورهای پاکستان، افغانستان، لبنان و هند  در حال برگزاری است.

 

خبرنامه الکترونیکی

برای دریافت خبرنامه های روابط عمومی دانشگاه ایمیل خود را در کادر ذیل وارد نمایید.

ارتباط با ما

ارتباط با روابط عمومی دانشگاه

  • تلفن مستقیم:05432225553

در رسانه‌ها

رویدادها و اخبار داشنگاه را در سایر رسانه‌ها همرسانی کنید.