اخبار

پیغام خطا

User warning: The following module is missing from the file system: captcha. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/iauzah/domains/iauzah.ac.ir/public_html/includes/bootstrap.inc).
با حضور مسئولان صورت گرفت؛

نامگذاری ساختمان آموزشی و اداری سمای زاهدان به نام شهید سلیمانی

ساختمان آموزشی و اداری مجتمع پسرانه سمای زاهدان با حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ و دیگر مسئولان مزین به نام سردار شهید حاج‌قاسم سلیمانی شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از زاهدان، ساختمان آموزشی و اداری مجتمع پسرانه سمای زاهدان با حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در این دانشگاه‌، مسئول امور شاهد و ایثارگران استان، معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی و کارکنان سما و معاون بنیاد شهید و امور ایثارگران استان سیستان و بلوچستان مزین به نام سردار شهید حاج‌قاسم سلیمانی شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان در آیین نامگذاری ساختمان آموزشی و اداری مجتمع پسرانه سمای واحد زاهدان با گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید حاج‌قاسم سلیمانی اظهار کرد: ویژگی‌های شهید حاج‌قاسم سلیمانی و ده‌ها خصلت و خصوصیت متعالی دیگر در سردار سلیمانی موجب شده تا او سردار دل‌ها شود و برای همیشه جاودان و مایه افتخار ایرانیان و همه استکبارستیزان بماند.

سلطانعلی میر با بیان اخلاص حاج‌قاسم سلیمانی افزود: شاید بتوان گفت بزرگ‌ترین رمز موفقیت و جاودانگی شهید سلیمانی ادای تکلیف الهی، رضای خداوند، ولایت‌مداری و اخلاص او بود.

وی درباره نوع‌دوستی، مهربانی و شفقت سردار سلیمانی بیان کرد: بارها شاهد حضور سردار در جمع رزمندگان جبهه مقاومت بودیم که نوع رفتار و احوال‌پرسی وی با همه یکسان بود و تفاوتی نداشت که فرد چه ملیت، مذهب و جایگاهی دارد؛ بنابراین به همان شکلی که فرمانده ایرانی یا فرمانده حزب‌الله را در آغوش می‌کشید، رزمنده ساده سوری یا افغان را در آغوش می‌گرفت و مورد محبت قرار می‌داد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان درباره شجاعت، شهامت و شهادت‌طلبی سردار سلیمانی توضیح داد: سردار سلیمانی به‌صورت مستمر در خطوط نبرد حاضر می‌شد؛ بنابراین شجاعت و شهامت سردار موجب شده بود بین همه گروه‌ها و مذاهب مورد احترام باشد.

میر درباره صبر و خستگی‌ناپذیری سردار سلیمانی عنوان کرد: حضور مستمر و فعال چندساله در نبرد با دشمنان در عراق و سوریه، نشانه خستگی‌ناپذیری و صبر بالای شهید سلیمانی بود. وی هیچ‌گاه ناامید نمی‌شد و با حضور مستمر در منطقه و فرماندهی و هدایت مستقیم عملیات، مناطق راهبردی را آزاد می‌کرد.

وی خاطرنشان کرد: ساده‌زیستی و دوری از تجملات فقط مربوط به زندگی شخصی شهید نبود؛ بنابراین با اینکه فرمانده عالیرتبه بود، همیشه لباس ساده به تن داشت و زمان حضور در منطقه در کنار سایر رزمندگان از همان امکاناتی که آنان داشتند، استفاده می‌کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان با اشاره به جایگاه شهیدان یادآور شد: خون شهیدان تضمین‌کننده استقلال ملت و سربلندی اسلام است. شهیدان به قیمت خون خود، آبروی اسلام، قرآن پیامبر و استقلال مملکت را حفظ کردند و حرکتی که آنها در این انقلاب از خود نشان دادند در طول تاریخ بی‌نظیر بوده است.

شهدا مایه رونق حیات معنوی در کشور و حفظ حرکت به سمت اهداف و آرمان‌ها هستند

رئیس دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان هم گفت: زنده‌نگهداشتن یاد شهدای انقلاب موجب تداوم حرکت انقلاب بوده و کاری که امروز مسئولان این حوزه انجام دادند، نشئت‌گرفته از یاد و خاطره و برکت خون پاک شهدا به‌ویژه سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی است.

حجت‌الاسلام رضا موحد اظهار کرد: شهدا یک امتیازی به همه دارند و آن امتیاز این است که یک پیوند خونی با اسلام، قرآن، انقلاب و امام خود بسته‌اند.

وی شهدا را مایه رونق حیات معنوی در کشور و حفظ حرکت به سمت اهداف و آرمان‌ها دانست و اضافه کرد: شهیدان در دوران زندگی با تن و جان خود در خدمت اسلام بودند و پس از شهادت با ایجاد فضای معنوی به جامعه اسلامی خدمت می‌کنند، نظام جمهوری اسلامی امروز امانت شهیدان است.

رئیس دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان از کار معنوی مسئولان دانشگاه و سما به‌دلیل مزین‌کردن نام شهید به ساختمان آموزشی و اداری سمای زاهدان قدردانی کرد و گفت: عمل شما کار بزرگی در زنده نگه داشتن یاد شهید و شهیدان به‌ویژه سردار دل‌هاست.

خبرنامه الکترونیکی

برای دریافت خبرنامه های روابط عمومی دانشگاه ایمیل خود را در کادر ذیل وارد نمایید.

ارتباط با ما

ارتباط با روابط عمومی دانشگاه

  • تلفن مستقیم:05432225553

در رسانه‌ها

رویدادها و اخبار داشنگاه را در سایر رسانه‌ها همرسانی کنید.