اخبار

حجت‌الاسلام کلانتری:

نتایج قیام امام حسین(ع) تا قلب اروپا و آمریکا دیده می‌شود

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: نتایج اثربخش قیام امام حسین(ع) امروز تا قلب اروپا و آمریکا دیده می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از زاهدان، حجت‌الاسلام ابراهیم کلانتری ظهر امروز در پنجمین همایش بین‌المللی قیام تاریخی عاشورا از دیدگاه اهل سنت با قدردانی از تلاش‌های دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان و بزرگان اهل سنت استان سیستان و بلوچستان برای برگزاری این مراسم، اظهار کرد: امروز که این همایش برگزار می‌شود، ۱۴ قرن از واقعه کربلا می‌گذرد، شاید مشابه حادثه کربلا را نتوانیم در تاریخ پیدا کنیم.

ویبا تأکید بر دلیل وقوع قیام عاشورا و علت واقعه کربلا، عنوان کرد: دانستن فلسفه کربلا باید یکی از مهم‌ترین دلایل برگزاری این همایش باشد و باید جامعه کنونی ما بدانند چرا بعد از گذشت ۵۰ سال از وفات پیامبر گرامی اسلام(ص)، اهل بیت پیامبر(ع) در بین امت پیامبر مظلوم واقع شدند و جامعه باید بداند تاریخ تکرار می‌شود.

کلانتری دلیل وقوع قیام تاریخی عاشورا را ضعف بصیرت در کسانی که خود را مؤمن و مسلمان می‌دانستند برشمرد و تأکید کرد: اگر امام حسین(ع) جان خود و خاندان و اصحاب خود را در طبق اخلاص نمی‌گذاشت، امت اسلام برای همیشه از مسیر اصلی خارج می‌شد و دیگر اسلامی وجود نداشت که به‌دست ما برسد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه ایجاد فرقه‌گرایی و قبیله‌گرایی بعد از رحلت پیامبر(ص) دوباره جان گرفت و اختلاف طبقاتی دوباره موجب ایجاد تفرقه در امت اسلامی و تمام این فرقه‌گرایی‌ها موجب تضعیف قدرت اسلام و مسلمانان شده بود، متذکر شد: نمونه‌ آن را امروز میان شیعیان و اهل تسنن (فرقه‌های بهایی و وهابی) شاهد هستیم.

وی با بیان اینکه چه خون‌هایی از بی‌گناهان توسط وهابی‌ها بر زمین ریخته شده و تمام این جنایات منتج شده از توطئه استکبار است، عنوان کرد: استکبار جهانی با هدف اختلاف افکندن و ایجاد تفرقه میان ملت‌های مسلمان، خواهان کاهش قدرت واقعی مسلمانان است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: امروز پیامدهای قیام تاریخی امام حسین(ع)، ظلم‌ستیزی، عدالت‌خواهی، ایثار و از خودگذشتگی، نه تنها موجب قیام ملت‌های ستم‌دیده منطقه در برابر ظلم و جور شد؛ بلکه اثرات و نتایج اثربخش این قیام امروز تا قلب اروپا و آمریکا دیده می‌شود.

کلانتری بیان کرد: امید است این ارادت‌ها از جانب همه محبان اهل بیت و امام حسین(ع)؛ چه شیعیان و اهل سنت و حتی در بین سایر ادیان، زمینه‌ساز برای ظهور امام زمان(عج) باشد.

خبرنامه الکترونیکی

برای دریافت خبرنامه های روابط عمومی دانشگاه ایمیل خود را در کادر ذیل وارد نمایید.

ارتباط با ما

ارتباط با روابط عمومی دانشگاه

  • تلفن مستقیم:05432225553

در رسانه‌ها

رویدادها و اخبار داشنگاه را در سایر رسانه‌ها همرسانی کنید.