اخبار

کمالیان مطرح کرد

نقش تاثیرگذار تشکل‌های دانشجویان در ارتقای استانداردهای زندگی و توسعه اجتماعی و اقتصادی کشور

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان در جلسه دبیران تشکلهای سیاسی اسلامی دانشجویان، جایگاه تشکلها را جایگاهی بااهمیت دانست و اظهار کرد: برنامههای تشکلهای سیاسی اسلامی دانشجویان در ارتقای استانداردهای زندگی، اجتماعی و اقتصادی کشور تاثیرگذار است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان، دکتر امینرضا کمالیان در این جلسه با تسلیت ایام ماه محرم، گامهای اولیه تشکلها را در راستای فعالیتهای سیاسی اجتماعی کافی ندانست و گفت: باید فعالیتهای علمی، فرهنگی و اجتماعی در قالب ارزش آزادی مبتنی بر تفکرات اسلامی باشد.

دبیر هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان افزود: انتظار داریم دانشجویی که وارد دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان میشود، علاوه بر آموزش که یکی از وظایف اصلی اوست پارهای وظایف اجتماعی را نیز بداند که وقتی فارغالتحصیل شد یک فرد اجتماعی، سیاسی و فرهنگی تربیت شده باشد.

کمالیان خاطرنشان کرد: تنها آموزش کافی نیست ما نیاز به فارغ‌التحصیلانی داریم که در تمام زمینهها متخصص باشد، دانشجو در کنار علم باید اخلاق و تعهدات اسلامی و دینی داشته باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان باور کردن دین، ارزشهای دینی و تعهدات اسلامی را توسط دانشجویان تشکلهای سیاسی اسلامی دانشگاه لازم دانست و گفت: تشکلها به عنوان مغز متفکر دانشجویی باید برنامههای اجتماعی، سیاسی و مذهبی تدوین کنند و دانشجویان در قالب آن برنامهها پیش بروند.

این مسئول با بیان اینکه بر اساس بیانات مقام معظم رهبری دانشگاه نباید محیط سیاستبازی باشد بلکه باید محل سیاستورزی، اما نه به صورت افراطی باشد، عنوان کرد: ما وظیفه داریم به عنوان مسئولان دانشگاه زمینه، فرهنگ و بستر لازم را در راستای انجام فعالیتهای اجتماعی سیاسی تشکلها فراهم کنیم.

وی برگزاری برنامههایی مانند مناظره، مباحثه، گردهمایی و همایشهای دانشجویی را توسط تشکلهای سیاسی اسلامی مهم و ضروری برشمرد و بیان کرد: باید تشکلهای دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان در مجامع استانی و کشوری شناخته شوند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان افزود: تشکلها باید در مسیر منویات مقام معظم رهبری و همراه با نام سال با عنوان همدلی و همزبانی حرکت و سعی کنند فعالیتهای سیاسی و اجتماعی خود را در راستای توسعه سیاسی فرهنگی کشور جدیتر طراحی کنند و این امر نیازمند داشتن برنامه مناسب است، به همین دلیل باید برنامههای مدونی توسط دبیران تشکلها تدوین شود و در این جلسات به تبادل نظر و بررسی برنامههای تدوین‌شده بپردازید.

کمالیان افزود: هر تجمیع و جلسهای که منجر به تصمیم‌گیری و در ادامه منجر به انجام فعالیت شود، بدون شک در روند توسعه سیاسی، فرهنگی و اجتماعی کشور تاثیرگذار است لذا باید جایگاه تشکلهای دانشجویی را یک جایگاه بااهمیت دانست.

دبیر هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه انتظار ما از جلسات تشکلها این است که از قدرت تفکر، خلاقیت و نوآوری دانشجویان دانشگاه استفاده و بهرهبرداری درست انجام شود، تاکید کرد: یکی از اهداف تشکلها باید جذب و ترغیب دانشجویان به خصوص دانشجویان تحصیلات تکمیلی برای حضور در تشکلها باشد.

در بخش دیگری از این جلسه دبیران تشکلها گزارشی از فعالیتهای انجام شده در ارائه کردند.

خبرنامه الکترونیکی

برای دریافت خبرنامه های روابط عمومی دانشگاه ایمیل خود را در کادر ذیل وارد نمایید.

ارتباط با ما

ارتباط با روابط عمومی دانشگاه

  • تلفن مستقیم:05432225553

در رسانه‌ها

رویدادها و اخبار داشنگاه را در سایر رسانه‌ها همرسانی کنید.