اخبار

پیغام خطا

User warning: The following module is missing from the file system: captcha. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/iauzah/domains/iauzah.ac.ir/public_html/includes/bootstrap.inc).
دکتر میر:

همایش «منجی‌گرایی در ادیان و مذاهب» برگزار می‌شود

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان گفت: همایش منجی‌گرایی در ادیان و مذاهب با همکاری مشترک واحدهای زاهدان و اصفهان تا پایان سال برگزار می‌شود.

 

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنااز زابل، سلطانعلی میر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان در دیدار با امام جمعه زابل اظهار کرد: مردم از پردیس‌های دانشگاهی استقبال خوبی کرده‌اند به‌گونه‌ای‌که پردیس هیرمند به مرکز ارتقا پیدا کرده و پردیس نیمروز هم به‌زودی به مرکز ارتقا خواهد یافت.

وی با اشاره به مراسم بزرگداشت حماسه قیام مردم سیستان به خونخواهی امام حسین علیه‌السلام بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان در حال تدارک مقدمات برگزاری همایش ملی حب اهل‌البیت علیهم‌السلام بین مردم استان سیستان و بلوچستان است که یکی از محورهای اصلی این همایش، قیام تاریخی مردم سیستان به خونخواهی امام حسین علیه‌السلام خواهد بود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان بیان کرد: همایش ملی حب اهل‌البیت علیهم‌السلام بین مردم استان سیستان و بلوچستان در چند محور و پنل‌های تخصصی با مشارکت گروه تاریخ دانشگاه سیستان و بلوچستان در زابل برگزار می‌شود.

عضو هیئت علمی گروه علوم سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان، برگزاری چند دوره همایش بین‌المللی و تقریبی قیام امام حسین علیه‌السلام از دیدگاه اهل سنت توسط دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان را یادآور شد و عنوان کرد: امسال نیز این همایش بین‌المللی در ایرانشهر و شهر مقدس مشهد با حضور چهره‌های سرشناس و دانشمندان برجسته کشورهای اسلامی برگزار می‌شود.

قیام مردم زابل به خونخواهی امام حسین(ع) برگ زرین تاریخ سیستان است

میر، همایش منجی‌گرایی در ادیان و مذاهب را مراسمی عنوان کرد که تا پایان سال توسط دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود و افزود: این همایش با همکاری مشترک دو دانشگاه آزاد اسلامی زاهدان و اصفهان برگزار می‌شود.

وی از برگزاری همایش گام دوم انقلاب اسلامی همزمان با دهه فجر ۱۴۰۰ در واحد زاهدان خبر داد و یکی از رسالت‌های مهم دانشگاه‌ها در استان سیستان و بلوچستان را پرداختن به فعالیت‌ها و همایش‌های تقریبی عنوان کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان در ادامه توضیح داد: محبت اهل‌بیت علیهم‌السلام با خون و پوست مردم این استان آمیخته شده و مشترکات فرهنگی بسیار و مشارکت در مراسم عزاداری ائمه اطهار علیهم‌السلام گواه این موضوع است.

امام جمعه زابل هم در این دیدار قیام مردم زابل به خونخواهی امام حسین علیه‌السلام را برگ زرین تاریخ سیستان دانست و گفت: پرداختن علمی به این موضوع و اثبات تاریخی این واقعه مهم لازم است و مجموعه دفتر امام جمعه و مصلی زابل از هیچ کمکی در این خصوص دریغ نخواهد کرد.

حجت‌الاسلام مجتبی عزیزی با اشاره به امکانات مطلوب و طرفیت مناسب مصلی المهدی شهر زابل برای برگزاری همایش افزود: از برگزاری این همایش علمی در مصلی المهدی استقبال می‌کنیم و با تمام توان در کنار دانشگاه آزاد اسلامی برای برگزاری باشکوه این همایش ایستاده‌ایم.

خبرنامه الکترونیکی

برای دریافت خبرنامه های روابط عمومی دانشگاه ایمیل خود را در کادر ذیل وارد نمایید.

ارتباط با ما

ارتباط با روابط عمومی دانشگاه

  • تلفن مستقیم:05432225553

در رسانه‌ها

رویدادها و اخبار داشنگاه را در سایر رسانه‌ها همرسانی کنید.