اخبار

پیغام خطا

User warning: The following module is missing from the file system: captcha. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/iauzah/domains/iauzah.ac.ir/public_html/includes/bootstrap.inc).
به‌منظور فراهم‌کردن مقدمات ورود به ماه محرم؛

پرچم ملی بزرگ در دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان نیمه برافراشته شد

پرچم ملی بزرگ در دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان به‌منظور فراهم‌کردن مقدمات پیشواز و ورود به ماه محرم و اجرای برنامه‌های معنوی به‌صورت نیمه برافراشته در آمد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از زاهدان، جلسه شورای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان با محور محرم و عاشورا ظهر امروز در سالن کنفرانس حوزه ریاست دانشگاه و با حضور معاون دانشجویی فرهنگی، نماینده دفتر نهاد رهبری در واحد زاهدان، مدیر فرهنگی و مسئول بسیج اساتید و مدیر روابط عمومی این دانشگاه برگزار شد.

این جلسه با صحبت‌های زاهد شیخی معاون دانشجویی فرهنگی واحد زاهدان آغاز شد و پیشنهاداتی درباره هرچه باشکوه‌تر برگزارشدن مراسم دهه محرم و (تاسوعا و عاشورای حسینی) برای برخورداری کامل از فیوض معنوی این ماه شد. همچنین برنامه‌ریزی‌های دهه محرم و همچنین اربعین حسینی توسط حوزه معاونت دانشجویی فرهنگی ارائه و به شور گذاشته شد.

در همین راستا مقرر شد با همکاری روابط عمومی واحد زاهدان و حوزه معاونت دانشجویی فرهنگی مقدمات پیشواز و ورود به ماه محرم و اجرای برنامه‌های معنوی فراهم  شود که مصوب شد به همین مناسبت در امروز هفتم شهریور ماه قبل از ورود به ماه محرم پرچم ملی میهن اسلامی در دانشگاه آزاد واحد زاهدان به‌صورت نیمه برافراشته درآید و پس از آن در روز شنبه نهم شهریور ماه  یک روز قبل از ورود به ماه محرم همزمان با حضور در مزار شهدای گمنام واحد زاهدان و تجدید میثاق با آرمان‌های شهدا، امام شهدا و رهبری معظم انقلاب اسلامی با اجرای مراسم چاووشی (چاووشی یک نوع نوحه‌خوانی مذهبی سنتی سیستان در استقبال از ایام مذهبی و مناسبت‌های مذهبی و معنوی است) پرچم سیاه محرم و عاشورای حسینی جایگزین پرچم ملی میهن اسلامی خواهد شد.

در همین راستا با همت حوزه مدیریت فرهنگی دانشگاه برگزاری دعای وارث در دهه محرم و برگزاری کارگاه آموزشی ویژه کارکنان و استادان با موضوع شکاف فرهنگی از دیگر برنامه‌های قابل اجرا در ماه محرم خواهد بود. همچنین در پایان این جلسه تصمیم‌گیری برای اعزام دانشجویان، کارکنان و استادان به مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی به جلسه آتی شورای فرهنگی موکول شد.

 

خبرنامه الکترونیکی

برای دریافت خبرنامه های روابط عمومی دانشگاه ایمیل خود را در کادر ذیل وارد نمایید.

ارتباط با ما

ارتباط با روابط عمومی دانشگاه

  • تلفن مستقیم:05432225553

در رسانه‌ها

رویدادها و اخبار داشنگاه را در سایر رسانه‌ها همرسانی کنید.