اخبار

کسب مدال طلای مسابقات بین‌المللی اختراعات کره جنوبی و جایزه ویژه روسیه از سوی دانشجوی واحد زاهدان

دانشجوی رشته الکترونیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان با حضور در مسابقات بین‌المللی اختراعاتWIOP در کشور کره جنوبی موفق به کسب مدال طلا و جایزه ویژه کشور روسیه و مدال نقره رده‌بندی از کشور کره جنوبی شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان، این دوره از مسابقات با حضور 56 کشور و در رشته‌های هوافضا، مکانیک، عمران، پزشکی و سیالات بود که احمد فدایی در رشته هوافضا با اختراع هواپیمای بدون سرنشین با قابلیت جمع‌شوندگی و ذخیره‌سازی انرژی با استفاده از انرژی‌های نو موفق به کسب مدال طلا و جایزه ویژه کشور روسیه و مدال نقره رده‌بندی کشور کره جنوبی شد.

در مراسم استقبال از مخترع دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان، احمد مهربان، معاون پژوهشی این واحد دانشگاهی، گفت: در راستای منویات مقام معظم رهبری که فرمودند امروز هرگونه پیشرفت علمی یک جهاد به حساب می‌آید و باید طوری برنامه‌ریزی شود تا ایران مجدداً مرکز علم و مراجعه جهانی در مباحث پژوهش قرار گیرد به همین دلیل در این راستا رسالت دانشگاهیان سنگینتر میشود.

دکتر مهربان ادامه داد: در این راستا دکتر حمید میرزاده، ریاست دانشگاه آزاد اسلامی، همواره تاکید بر ارتقای کیفی پژوهش دارند و حضور دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در مسابقات بین‌المللی و کسب مقام و افتخار پاسخی مثبت بر این مقوله که دانشگاه آزاد اسلامی اکنون در دهه ارتقای کیفی خود به سر می‌برد، است.

این مسئول افزود: دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی با کسب مقام‌های تراز اول خود تلاش می‌کنند در میدان‌های علمی پرچمدار شایسته‌ای برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باشند.

وی یادآور شد: خوشبختانه دیدگاه‌های مدیران محلی و منطقه‌ای از جمله دکتر امین‌رضا کمالیان ریاست دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان نیز در این موضوع قابل تحسین است که انتظار می‌رود با راهنمایی‌ها و حمایت‌های همه مسئولان شاهد شکوفایی استعدادهای فرزندان شایسته ایران زمین باشیم.

خبرنامه الکترونیکی

برای دریافت خبرنامه های روابط عمومی دانشگاه ایمیل خود را در کادر ذیل وارد نمایید.

ارتباط با ما

ارتباط با روابط عمومی دانشگاه

  • تلفن مستقیم:05432225553

در رسانه‌ها

رویدادها و اخبار داشنگاه را در سایر رسانه‌ها همرسانی کنید.