اخبار

پیغام خطا

User warning: The following module is missing from the file system: captcha. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/iauzah/domains/iauzah.ac.ir/public_html/includes/bootstrap.inc).
دکترمیر:

۶ همایش ملی در دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان گفت: ۶ همایش ملی تا پایان سال ۱۴۰۰ در این دانشگاه‌ برگزار خواهد شد.

 

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از زاهدان، سلطانعلی میر در جلسه شورای سیاست‌گذاری همایش‌های استان سیستان و بلوچستان از برگزاری ۶ همایش ملی تا پایان سال ۱۴۰۰ در دانشگاه‌ آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان خبر داد و درباره برگزاری هشتمین همایش ملی قیام تاریخی عاشورا از دیدگاه اهل سنت اظهار کرد: اقیانوس ژرف و بی‌کران شخصیت امام حسین (ع) و یاران باوفای ایشان برای برادران شیعه و اهل تسنن پوشیده نیست.

وی افزود: حضور اندیشمندان اسلامی اهل سنت از کشورهای هند، پاکستان، افغانستان، لبنان، فلسطین، عراق، سوریه، بحرین و عمان که در همایش‌های گذشته نیز به‌عنوان سخنران حضور داشتند، این همایش را تبدیل به همایشی وحدت‌آفرین کرده و جنبه تقریبی دارد و از بازتاب فکری فرهنگی اجتماعی و حتی سیاسی برخوردار بوده و پس از برگزاری این همایش در شهرستان خاش پس از یک هفته در مشهد مقدس برگزار می‌شود؛ چراکه هر سال به لحاظ کیفیت علمی و فرهنگی رو به تعالی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان عنوان کرد: فرصت همسایگی با کشورهای مسلمان همجوار در مسائل معنوی و اسلامی را نباید هیچ‌گاه از دست داد، باید از کارکردهای فکری و فرهنگی به‌صورت منطقه‌ای و فرا منطقه‌ای استفاده کرد.

دانشگاه آزاد اسلامی در مباحث فرهنگی گام‌های بلندی برداشته است

معاون پژوهشی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان سیستان و بلوچستان نیز گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در مباحث فرهنگی گام‌های بلندی برداشته، دانشگاهی که در آن آموزش با مسائل فرهنگی ممزوج و منطبق است یقیناً رو به تعالی بوده و این هویت را در دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان درک کرده‌ام.

حجت‌الاسلام حسن آکو ادامه داد: برگزاری هفت دوره همایش قیام عاشورا از دیدگاه اهل سنت نشانگر این است که برادران اهل سنت ارادت قلبی خود را به سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع) و ائمه اطهار با همه تلاش‌های بدخواهان برای تفرقه‌افکنی در این استان سوق‌الجیشی به اثبات رسانده‌اند.

 

 

خبرنامه الکترونیکی

برای دریافت خبرنامه های روابط عمومی دانشگاه ایمیل خود را در کادر ذیل وارد نمایید.

ارتباط با ما

ارتباط با روابط عمومی دانشگاه

  • تلفن مستقیم:05432225553

در رسانه‌ها

رویدادها و اخبار داشنگاه را در سایر رسانه‌ها همرسانی کنید.